Belediye binasında bomba paniği

Belediye binasında bomba paniği .11305
  • Giriş : 21.09.2007 / 15:10:00

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığının tarihi binasına bir kadın tarafından bırakılan paket, hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye görevlilerince bomba olabileceği şüphesi üzerine dışarı çıkarılan ve özel kıyafetler giyen bomba imha ekibince fünyeyle patlatılan paketten, porselen malzemeler çıktı.

Büyükşehir Belediyesinin Atatürk Caddesi'ndeki tarihi binasına gelen ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kadın, kapıdaki güvenlik görevlisinin bulunduğu masaya elindeki paketi bırakarak binadan ayrıldı.

Belediye görevlisi, içinde bomba olabileceği şüphesi üzerine paketi dışarı çıkararak, girişteki korkulukların üzerine koydu. Durumun belediye yetkililerine bildirilmesiyle personel tahliye edilirken, olay yerine gelen polis ekipleri, binayı güvenlik çemberine aldı.

Özel kıyafetler giyen bomba imha ekibi, bir süre paketi inceledikten sonra, bölgede biriken vatandaşları olay yerinden uzaklaşmaları konusunda uyardı.

Çevrede büyük heyecana neden olan paket, fünyeyle patlatıldı. Paketten, porselen malzemelerin çıktığı görüldü. Malzemeler, polis ekiplerince tek tek toplanarak, incelenmek üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Polis ekiplerinin çalışmalarını izleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sabri Yalın, kimliği henüz belirlenemeyen kadının bıraktığı paketin heyecana yol açtığını belirterek, ''Söz konusu kadın, elindeki paketi girişteki masaya bırakmış ve belediyeden ayrılmış. Güvenlik görevlimizce dışarı çıkarılan pakete, polis ekiplerimiz müdahale etti. Bu sırada, belediye binasını da hemen boşalttık. Üzücü bir durumun yaşanmaması sevindirici'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious