Belediye'den Beckham'lı kart yanıtı!

Belediye'den Beckham'lı kart yanıtı!.18052
  • Giriş : 27.12.2016 / 17:09:00

Kartı için David Beckham'lı fotoğraf ile başvuru yapan öğrenci olay yaratmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'de yaşanan olay herkesi şaşkınlığa uğratmıştı. Bir üniversite öğrencisinin toplu taşıma araçlarında kullanmak için fotoğrafının kabul edilmemesi üzerine Beckham'ın fotoğrafı vermesi ve kabul edilmesi sosyal medyada olay yaratmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, "Sadece Beckham değil Brad Pitt, Adriana Lima, Angeline Jolie, Johnny Deep, Al Pacino ve Tarkan da var" dedi.

İzmir’de üniversite okuyan bir öğrencinin toplu taşım araçlarını indirimli kullanmak amacıyla ESHOT’a öğrenci kartı için yaptığı online başvurada kendi vesikalık fotoğrafını uygun görmeyerek, öğrenciye öğrenci kartı vermedi. Bu durum üzerine tekrar başvuru yapan öğrenci, bu kez kendi vesikalık fotoğrafı yerine ünlü futbolcu David Beckham’ın fotoğrafını gönderdi ve ilginç bir şekilde başvuru kabul edilerek öğrenci kartı basıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden David Beckham fotoğrafıyla kart çıkarmayı başaran öğrencinin arkadaşı, Twitter hesabı üzerinden bu kartın fotoğrafını paylaştı. Twitter’da binlerce kişiye bu tweet ulaşırken sosyal medyada da gündem oldu.

ESHOT Genel Müdürlüğü, öğrenci kartı için yapılan online başvuruda başkasına ait fotoğraf kullanıldığı tesbit edilen kartların iptal edildiğini duyurdu.

Üniversite öğrencisi L.E.M’nin sisteme ünlü futbolcu David Beckham’ın fotoğrafıyla başvurarak kart almasıyla gündeme gelen konu hakkında ESHOT Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, "Her gün on binlerce adet başvuru talebinin karşılandığı Kart Ünitesi’ndeki arkadaşlarımız, bugüne kadar aralarında Brad Pitt, Adriana Lima, Angeline Jolie, Johnny Deep, Al Pacino, Tarkan, Ahmet Kaya, Ronaldo, Muslera, Volkan Demirel ve Mesut Özil gibi ünlü fotoğraflarıyla yapılan 40 adet kart başvurusu tespit etmiş ve iptal yoluna gitmiştir. Yoğun talep arasında sahte fotoğraflı başvurusu gözden kaçan L.E.M’nin kartı ise 20 Aralık 2016 tarihi itibariyle iptal edilmiştir. İlk bakışta gülümseten bir yöntem gibi görünse de, yapılan bu iş yanlış beyandır" dendi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*