Belediye işçileri polislerle çatıştı!

Belediye işçileri polislerle çatıştı!.13398
  • Giriş : 23.02.2009 / 20:04:00

Kırıkkale Belediyesi'nden maaşlarını alamadıklarını ileri sürerek belediye binasına yürümek isteyen bir grup işçi ile yürüyüşe polis arasında arbede yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Kırıkkale Belediyesi'nden maaşlarını alamadıklarını savunarak Hizmet-İş Sendikası Kırıkkale Şubesi önünde toplanan yaklaşık 250 kişilik grup, belediye binasına doğru yürümek istedi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz aleyhinde slogan atan grubun yürüyüşüne, Hüseyin Kahya Parkı çevresi ve AK Parti Kırıkkale İl başkanlığı önünde barikat kuran polis ekipleri izin vermedi.

Bunun üzerine belediye binasına yürümekte ısrarlı olan işçilerle yürüyüşe izin vermeyen polis arasında kısa süreli bir arbede yaşandı.

Hizmet-İş Sendikası Kırıkkale Şubesi Başkanı Adem Cevizoğlu, işçilerin uzun süredir belediyeden maaşlarını alamadıklarını belirterek, ''Amacımız, hakettiğimiz halde uzun zamandır ödenmeyen haklarımızı talep etmektir. Belediyemize herhangi bir zarar vermek yani bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek derdindeyiz'' dedi.

Belediyedeki 800 çalışanın, hakettikleri halde ödenmeyen maaş, sosyal haklar ve toplu sözleşmeden kaynaklanan diğer hakları için belediye yönetimine seslerini duyurmak istediklerini ifade eden Cevizoğlu, ''Hizmet-İş Sendikası olarak, haklı taleplerimize duyarsız davranmaya devam edildiği takdirde her türlü yasal haklarımızın sonuna kadar takipçisi olacağız'' diye konuştu.

Polisin ikna etmesinin ardından işçiler daha sonra olaysız dağıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*