Belediye kendine ceza kesti

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

'Bir ağaç kesen, 100 ağaç diker' cezası uygulayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personeli Gazi Caddesi'nin düzenlenmesi sırasında bir ağacı kesince Başkan Osman Baydemir, 100 ağaç dikme cezası verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Suriçi Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş ile birlikte Gazi Caddesi projesi kapsamında Dağkapı meydanındaki çalışmaları denetledi.

Baydemir, Gazi Caddesi Projesi hakkında, proje koordinatörü Kudret Süngü'den ayrıntılı bilgi aldı. Esnafın görüşünü de alan Başkan Baydemir, çalışmaların yarattığı geçici rahatsızlıkların sonunda en çok esnaf ve vatandaşların karlı çıkacağını belirtti. Baydemir, proje kapsamında esnaflara yönelik eğitim verileceğini açıkladı.

Çalışmalar sırasında bir ağacın kesildiğini öğrenen Baydemir, bir ağaç kesene yüz ağaç dikme cezasının Büyükşehir Belediyesi için de geçerli olacağını belirterek kesilen ağaç için yüz ağacın dikilmesi talimatı vererek, "Yüz ağaç dikme cezasını kendimize de kesiyoruz. Kesilen ağaç başka bir alternatifi olmadığı için kesilmiştir" diye konuştu.

Baydemir, Gazi Caddesi'ne, proje kapsamında peyzaja uygun, uzun boylu ağaçların dikileceğini de belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, projenin tamamlanmasından sonra kentin en cazip merkezinin Suriçi bölgesi olacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious