Belediye kurnaz, araçlar daha kurnaz!

Belediye kurnaz, araçlar daha kurnaz!.17569
  • Giriş : 09.09.2007 / 18:00:00
  • Güncelleme : 03.01.2011 / 20:09:42

Ordu Fatsa’da araç sahipleri tarafından kaldırım ve yol kenarlarına yapılan bilinçsiz park vatandaşı isyan ettirirken, Belediye yetkililerini de değişik yöntemlere sevk ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Araç sahipleri ile belediye yetkilileri arasında köşe kapmacanın oynandığı ilçede, iki tarafında pes etmeye niyeti yok gibi gözüküyor.

Çileyi ise kaldırım yerine yol ortasında yürümek zorunda kalan vatandaş çekiyor.

Uzun süredir Fatsa ilçesinde araçların kaldırımlara ve yol kenarına bilinçsizce park yapması nedeniyle trafik sıkışıklığı yaşanıyordu. Özellikle mesai saati bitiminde bu yoğunluk daha da artıyordu ta ki belediyenin kurnazca bulduğu çözüm yoluna kadar.

Orta Büyük Camii, Sakarya İlköğretim Okulu gibi çeşitli mevkilerde yol kenarlarına araçların park yapması nedeniyle oluşan trafik yoğunluğunun çözümü için konulan ayıraçlar söz konusu sorunu büyük oranda çözdü.

Ancak bu defa geniş kaldırımlara kurnaz araç sahipleri tarafından yapılan park yine sorun oldu. Yanlış park nedeniyle kaldırımdan geçemeyen yayalar yolu tercih ederken hem sıkıntı hem de tehlike yaşıyorlar.

Yayalar, Cumhuriyet Meydanı kaldırımlarına park konusunda kurnazca çözüm bulan belediyeden bu mevkii içinde benzer bir çözüm yolu bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious