Belediye otobüsünü çaldılar

Belediye otobüsünü çaldılar.9073
  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Kayseri'de, Felahiye Belediyesi'ne ait yolcu otobüsü kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mevlana Mahallesi'nde oturan Felahiye Belediyesi'nin şoförlerinden Köksal Ekinci, belediyeye ait yolcu otobüsü ile ilçeye sefer yapmak için erken saatlerde kalktı.

Apartman önüne inen şoför, akşam bıraktığı 1986 model resmi plakalı 38 DU 927 plakalı otobüsün yerinde olmadığını gördü. Olayı hemen polise bildiren Köksal Ekinci, otobüsün çalındığını belediye başkanına iletti.

Felahiye Belediye Başkanı İsmet Kısır, otobüsün çalındığını duyduktan sonra diğer otobüsleri sefere çıkartıp yolcuları mağdur etmediklerini belirtirken, 20 yaşındaki bir otobüsün neden ve kim tarafından çalınmış olacağına bir anlam veremediğini söyledi.

Polise ifade verdiklerini anlatan Belediye Başkanı İsmet Kısır, resmi plakalı bir otobüsün neden çalınabileceğini anlamadığını vurgulayarak, "Kayseri'de bir çocuğun sürekli otobüs çaldığını duyuyorduk. Poliste bu çocuğun yine otobüsü çalmış olabileceğini belirtiyor. Genelde mazot bitene kadar da otobüsü kullanıp terk edildiği söyleniyor. Bir endişemiz ise 40-50 bin YTL değerindeki bu otobüsün parçaları biraz zor bulunuyor. Belki parça için bile çalındığını düşünüyoruz. Tabi başımıza böyle bir olay hiç gelmemişti. Şimdi otobüsün bulunmasını bekleyeceğiz" dedi.

Kısır, otobüsün çalınması nedeniyle ilçenin ulaşımında herhangi bir sorun yaşanmadığını ve diğer otobüslerin çalıştığını sorun olması durumunda otobüs bile kiralayabileceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious