Belediyeden alkışlanacak duyarlılık

Belediyeden alkışlanacak duyarlılık.16532
  • Giriş : 10.10.2008 / 18:53:00

Gaziantep Şehit Kamil İlçe Belediyesi, bugünlerde düzenleyeceği Uluslararası Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali'ndeki tüm eğlence programlarını 17 şehit vermemiz üzerine iptal edildiğini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediyenin konu üzerine yaptığı açıklama şöyle:

11-15 Ekim 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapacağımız eğlenceleri, geçtiğimiz günlerde art arta yaşadığımız şehit haberleri nedeniyle iptal ediyoruz.

Başta şehit yakınlarımızın ve bizlerin içi kan ağlarken, önceden planlanmışta olsa, bu eğlencelerin yapılmasını ne vicdanımız, ne de aklımız doğru bulmadı. Bu nedenle 13 Ekim 2008 Pazartesi düzenleyeceğimizi açıkladığımız Mehmet Yakar konserini iptal ediyoruz. Bu karara halkımızın da olumlu eleştiride bulunacağını biliyoruz.

Kıymetli arkadaşlar;
Tarihi eşsiz kahramanlıklarla dolu yüce Türk milletinin, bu tür hain oyunlarla yıldırılamayacağını tüm Dünya'nın bilmesi gerekir. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne el uzatanlar, geçmişte olduğu gibi bugünde başarılı olamayacaklardır. Bu hain saldırıları gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz.

Söz konusu vatan olunca Türk milletinin nasıl tek yürek olduğunu her fırsatta tüm Dünya göstermeliyiz. Dünya'da 'şehit' adını taşıyan tek ilçeyiz. Bu nedenle belediyemizin adına yakışır bir şekilde, terörle mücadele konusunda elimizden gelen tepkiyi göstereceğiz. .

Türk milleti tarihin her döneminde acısını da, sevincini de paylaşarak var olmuştur. Türk milletini diğer milletlerden ayıran en önemli özellikte budur. Bugünde, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin acısını, kendi evlatlarımız gibi yaşıyor ve hissediyoruz.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Söz Konusu Vatan ise Gerisi Teferruattır” sözüyle ifade ettiği hassasiyeti, bizlerde en güzel şekilde benimsiyor ve yeni nesillerimize aktırıyoruz.

Milletimizin bir daha böyle acılar yaşamamasını dilerken, tüm şehit yakınlarına başsağlığı, Vefat eden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları Şad olsun…

Metin Özkarslı
Şehitkamil Belediye Başkanı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*