Belediyeden öğrencilere eşofman

Belediyeden öğrencilere eşofman.12437
  • Giriş : 26.11.2008 / 20:57:00

Şehitkamil Belediyesi, bin öğrenciye eşofman yardımında bulundu. Eşofman dağıtımına Orhan Sevinç Lisesi'nde başlanarak, 180 öğrenciye eşofman verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orhan Sevinç Lisesi Müdür Vekili Aydın Alguer, Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı'ya teşekkür ederek, "Öğrencilerimize daha önce kırtasiye yardı yapan belediyemizin bu ilgisi bizleri mutlu ediyor." dedi.

Belediye Başkanı Özkarslı ise, eğitime her zaman destek olmaya çalıştıklarını ve bu alanda önemli adımlar attıklarını ifade etti.

Özkarslı, 4,5 yıllık hizmet süresince eğitim alanında imkânlar ölçüsünde çeşitli hizmetler yaptıklarına dikkat çekerek, "İlköğretim öğrencilerine 2 bin 350 kaban, 2 bin kışlık bot, bin 500 spor ayakkabısı yardımında bulunduk. 2 bin 700 üniversite öğrencisine ise tahsil yardımı yaptık. İlçe genelindeki okullarda genel sağlık taraması yapılarak, 10 bin diş fırçası ve 10 bin diş macunu dağıtımı gerçekleştirdik. Ders yılı öncesinde ise ilçemizdeki 60 okulun tamir, bakım ve onarım işleri yapıldı. Yeni okul alanları için 78 bin 586 metrekare alan milli eğitime tahsis edildi. Mahallelerdeki sosyal tesislerde etüt merkezleri oluşturarak, evlerinde ders çalışamayan öğrencilerimize fırsat sunduk." şeklinde konuştu.

Öte yandan, Şehitkamil Belediyesi temizlik ekipleri Adnan AŞ ve Gaziyurt İlköğretim okulları başta olmak üzere Sargüllük Mahallesi ara sokaklara kadar karış karış temizlendi.

Okul yöneticileri, yapılan temizlik çalışmaları nedeniyle ekiplere teşekkür ederken, Mahalle Muhtarı Sait Biner ise, temizlik hizmetlerinden memnun olduklarını belirterek, "Mahallemiz periyodik temizleniyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*