Belediye'den yaşlı ve hasta bakım kursu

Belediye'den yaşlı ve hasta bakım kursu .9782
  • Giriş : 07.03.2008 / 10:04:00

Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, kadınlara yönelik meslek kurslarına yaşlı ve hasta bakımına da eklendi. Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, yeni kursun yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç yakınlarını güvenli ve eğitimli ellere teslim etmek isteye

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkan Tunçağ, "Yaşlı ve hasta yakınları, yetkisiz ellerde genellikle sıkıntı çekiyor ve zorluklar yaşıyor. Belediye olarak yaşlı ve hastalarımıza katkıda bulunmak amacıyla böyle bir kurs açmayı uygun gördük. Hem kadınlarımız meslek sahibi oldu hem de eğitimli bakıcı arayışındaki vatandaşlara katkımız oldu." dedi. Şimdiye kadar 13 kişinin başvurduğu "Hasta Bakımı" kurslarında üç aylık dersten sonra huzurevleri ve rehabilitasyon merkezlerinde stajlar başladı. Haziran ayına kadar devam edecek staj sonunda yeterli puan alanlara, Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Kursiyerlerden Süheyla Canarı, Nursel Elma, Hüsnüye Onurşer, Saadet Yıldırım ve Zeynep Erduran, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi ile Buca Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yatalak ve yaşlı hastaların bakımını yapıyor. Yaşları 80'in üstünde, bakıma muhtaç veya yatalak hastaların ağız ve göz bakımı, alt alma, yemek yedirme ve haftada bir banyolarıyla da ilgilenen stajyerler, yaptıkları işte bilinçli olduklarını söylüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious