Belediyelerin festival hastalığı arıza oldu!

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atila Koç, ”Kanalizasyonu, arıtma tesisi olmayan bir belediyenin festival yapma hakkı yoktur.” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan’da Kavakyolu Beldesi tarafından düzenlenen 10 bin metrelik uzunluğundaki kanalizasyon temel atma törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Atila Koç, burada yaptığı konuşmasında, ”Belediyelerin yerin üstünden değil, yerin altında hizmet vermeleri gerekir” dedi.

Temel atma töreninde, son yıllarda özellikle belediyelerin düzenlediği festivalleri eleştiren Bakan Koç, ”Belediyelerimize son 20-30 yıldır bir hastalık arıza oldu” dedi. Bakan Koç, ”Varsa yoksa festival, varsa yoksa festival...Geldiğimden beri aynı lafı söylüyorum. Vatandaşlarımızı da pek kırmamak için 5-10 kuruş yardım ediyorum, etmiyor değilim. Ama kanalizasyonu, arıtma tesisi olmayan bir belediyenin festival yapma hakkı yoktur.” şeklinde konuştu.

Şimdilerde bir düğme ile temel atıldığını ancak Kavakyolu Beldesinde kanalizasyon temel atımını kürekle yapan Bakan Koç,”Artık bunlarıda özledik”diyerek besmele çekerek temel attı.

Kültür ve Turizm Bakanı Atila Koç Erzincan’daki programında tarihi Taşçı Hamanı ziyaret ettikten sonra, Erzincan’a 30 kilometre uzaklıktaki merkeze bağlı Çağlayan Beldesi’nde bulunan 65 metre yüksekliğindeki Girlevik Şelalesi’nde incelemelerde bulundu.

Ulukoy beldesinde Belde Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen paintball organizosyonuna katılan Bakan Koç, boya tabancasıyla atış yaptı. Saat 18.00’de Erzincan’daki programını tamamlayan Kültür ve Turizm Bakanı Atila Koç yine karayoluyla Trabzon’a hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious