Belediyenin para kasasını çaldılar

Belediyenin para kasasını çaldılar.9334
  • Giriş : 01.06.2009 / 13:59:00

Kocaeli’nin Başiskele Belediyesi hizmet binasına giren hırsızlar içerisinde 10 Bin TL ve 2 ruhsatlı silah bulunan 300 kiloluk kasayı açmayı başaramayınca yanlarına alıp kayıplara karıştılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dün gece 2 Zabıta memurunun nöbetçi olduğu sırada Kocaeli'nin Başiskele İlçe Belediyesi'ne gelen hırsızlar kasanın bulunduğu odaya girerek içersinde 10 Bin TL ve 2 silah bulunan kasayı açmaya çalıştı.

Bir süre kasayı açmak için uğraşan hırsızlar bunu başaramayınca kasayı sürükleyerek dışarıya çıkarttılar.

Hırsızların 300 Kiloluk kasa'yı kaldıramadıkları ve sürükledikleri belediye önündeki izlerden anlaşılıyor. Sürükleyerek araca taşıdıkları kasayla birlikte Bahçecik Damlar mahallesine giden hırsızlar burada kasayı açmayı başardı.Kasa içindeki 10 Bin TL'yi ve mutemetlere ait 2 ruhsatlı silahı alan hırsızlar kasayı bırakarak kayıplara karıştı.Olay sonrası çalışmalara başlayan Emniyet güçleri sabah saatlerinde kasayı Damlar mahallesinde boş bir arazide buldu.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.Emniyet güçleri hırsızları yakalamak için çalışmalara başladı.Ancak hırsızlığın yapıldığı saatlerde onca gürültüye rağmen gece görevlilerinin nerede olduğu merak ediliyor.

Hırsızların kasayı aldıkları birimdeki diğer eşyalara ve bilgisayarlara el sürmemeleri ise hedefin direk kasa olduğunu işaret ediyor.

KOCAELİOLAY

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*