Belediye'ye 17 suç duyurusu!

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

MHP Isparta Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Göker, Isparta Belediyesi için 17 ayrı suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen BeşikSuç duyurusunda bulunulan konuların başında andezit plak, bordür alımı, encümen kararları, kilit parke taşı alımı, mezarlıkların bakımı için hizmet personeli alımı, hal tesisleri çevre düzenlemesi inşaatı, yağmur suyu hattına beton boru döşenmesi, 2 bloktan oluşan prefabrik betonarme toptancı hali inşaatı ilk sırayı alıyor. MHP'nin suç duyurunda bulunduğu konular arasında asfalt yapımında kullanılmak üzere filler alımı, otopark iptalleri, bordür taşı alımı, araç kiralama hizmet, personel hizmet, andezit küp taş alımları, Gül Mega'nın satılışı, konkoser tesisinde taş kırılması ve hizmet alımı dosyaları da yer alıyor. Göker, belirtilen konuların hukuka yansıdığı için içeriğine girmediklerini belirtti.

Belediyeye ait taşınmazların belde sakinlerinin ortak malı olduğunu ifade eden Göker, taşınmazlarla ilgili olarak tesis edilen idare işlemlere karşı her belde sakininin dava açma yetkisinin açık olduğunu belirtti. Göker, MHP'li belediye meclis üyelerinin de ilgili makamlara ulaşarak "İdari İşlemleri hem yerindelik hem de hukuka uygunluk" boyutunda gördükleri eksiklik ve yanlışları dile getirdiğini vurguladı.

İller Bankası'nın belediyeler hakkındaki borç verileri hakkında da açıklama yapan Göker, "Borç sıralamasında 2'ncilik bizim mi? Bu konuda İller Bankası mı, Anadolu Ajansı mı yoksa Isparta Belediyesi mi yalan söylüyor?" diyerek tepkisini dile getirdi.

Ispartalıların Belediye Başkanı Hasan Balaman ve ekibine duyduğu güvensizliğin ayyuka çıktığını ifade eden Göker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta'yı ziyaretinde kendisini 650 kişilik topluluğun karşılamasının bu ekibe olan tepkiden dolayı olduğunun altını çizdi.

Halk Pazarı konusunda da esnafın dükkandan çıkıp çıkmamasının kanun konusu olduğundan bahseden Göker, "Dükkanın girişini kazarak müşteri gelmesini, evine ekmek götürmesini engellemek çok yakışıksızdır. Bu insanlığa aykırı kaba bir davranıştır. Bu davranışı organize edenleri kınıyoruz." diye konuştu.

Hukuka aykırı yapılan tüm işlerin hesabının adalet önünde sorulacağını ve bu sürecin başladığını önemle belirten Göker, adı geçen 17 konunun kendileri tarafından en ince ayrıntıya kadar takip edildiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious