Belediyeye baskın: 38 gözaltı

Belediyeye baskın: 38 gözaltı.8442
  • Giriş : 04.07.2008 / 13:56:00

İzmir Buca İlçesi'ne bağlı Kaynaklar Beldesi Belediyesi'ne yapılan baskında 38 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Buca İlçesi'ne bağlı Kaynaklar Beldesi Belediyesi'ne Jandarma'nın yaptığı baskında AKP'li Başkan Mustafa Karagülmez'in de aralarında bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı. Belde halkı 400 jandarmanın katıldığı baskın karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir ziyareti sırasında düzenlenen toplu katılım töreniyle Anavatan'dan AKP'ye geçen Kaynaklar Belediye Başkanı Mustafa Karagülmez hakkında çok sayıda şikayet dilekçesini göz önüne alan İzmir Cumhuriyet Savcılığı'nın bir süredir yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla harekete geçen jandarma sabah erken saatlerde Kaynaklar Belediyesi'ni bastı. 400 jandarmanın katıldığı baskında belediyedeki ihale dosyaları, bilgisayarlar, belgelere el konuldu. Başkan Mustafa Karagülle ile birlikte aralarında belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve vatandaşların da bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı. Jandarma daha sonra Başkan Mustafa Karagülmez'in evini de aradı. Operasyonun ‘Yolsuzluk, silah kaçakçılığı, ihaleye fesat, rüşvet, görevi kötüye kullanma’ suçlamalarıyla yapıldığı öğrenildi.

Baskın sırasında bazı gerginlikler de yaşandı. İzmir'in güney bölgesinde Buca'nın bitişiğindeki orman içindeki Kaynaklar Belediyesi son zamanlarda arazi rantının en fazla yükseldiği yerler arasında gösteriliyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious