Belediye'ye SSK'dan haciz

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gür, belediyenin SSK'ya olan borçlarından dolayı bütün gayrimenkullerine haciz konulduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gür, yaptığı açıklamada, Aydın Belediyesinin 2006 yılında yatırımlara hız verdiğini ve bu nedenle kamu kurumlarına olan borçlarının tahkim kararları doğrultusunda taksite bağlandığını belirtti.

Aydın Belediyesinin alacakları olduğu gibi borcunun da bulunduğunu ifade eden Gür, şöyle konuştu:

“Aydın Belediyesinin SSK'ya 5,5 milyon YTL sigorta borcu vardır. Biz bunun öteki borçlar gibi taksite bağlanmasını istedik ve bu yönde başvurumuzu yaptık. Bu isteğimiz değerlendiriliyor. Bu arada, dün SSK'ya olan borçlar nedeniyle belediyenin bütün gayrimenkullerine haciz konulmuştur.”

Konuyla ilgili SSK Aydın İl Müdürü Saffet Dinç ile görüştüklerini belirten Gür, Aydın Belediyesinin bütün gayrimenkullerinin haczedilmesinin doğru olmadığını belirttiklerini ifade etti.

Gür, bunun üzerine Aydın Belediyesinin toplam borcunun iki katı tutarındaki gayrimenkulün SSK tarafından haczinin devam etmesi, geri kalan gayri menkullerin ise hacizden çıkartılmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Aydın Belediyesinin 2005 yılı toplam bütçesinin 75 milyon YTL olduğunu ve 5,5 milyon YTL'lik SSK borcunun, belediyenin bir aylık gelirine eşdeğer olduğunu vurgulayan Gür, “Bizim borcumuzu ödememe nedenimiz, bütün kaynaklarımızı yatırımlara yönlendirmemizdir. Yoksa Aydın Belediyesinin ödeme sıkıntısı yoktur. Zaten 2006 yılında yatırımlarımızı tamamlayacağız ve 2007 yılında kamuya olan bütün borçlarımızı ödeyeceğiz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious