Belediyeyi iktidara şikayet ettiler

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, Balçova ilçesinde muhtarları, sivil toplum kuruluşlarını ve kahvehaneleri ziyaret ederek dert dinledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Balçova İlçe Başkanı Fırat Aytekin, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte ziyaretlerde bulunan Tekelioğlu, İnciraltı bölgesinde Bahçelerarası Mahallesi Yaşatma Derneği Başkanı Ekrem Şen ve mahalle halkını dinledi.
Yıllardır sürüncemede bırakılan İnciraltı bölgesinin imarı sebebiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'yı milletvekili Tekelioğlu'na şikayet eden Dernek Başkanı Şen, "Bu bölgede dönen büyük rant yüzünden belediye yönetimleri imar çalışmalarını yapmıyor. Halkı yok sayıyorlar. Sizden talebimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Çeşme'ye el attığı gibi İnciraltı bölgesinin problemlerini de Ankara'dan düzeltmesi. Biliyoruz ki Bakanlık, belediye yönetimlerini devre dışı bırakarak burada bir düzenleme yapmak istemiyor. Belediyelere kalırsak, İnciraltı ikinci bir Basmane çukuru olacak." dedi.

Yaklaşık beş yıl mücadele ederek İnciraltı bölgesini 1. dereceden 3. derece SİT alanına çevirttiklerini kaydeden Ekrem Şen, "Yıllarca mahkemelerde mücadele ettik ve kazandık ancak Büyükşehir Belediyesi'ni bir türlü aşamadık. Burada, dam ruhsatıyla trilyonluk villalar yapılıyor." diye konuştu.

Şikayet ve talepleri Başkan Kocaoğlu'na ve Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'a ileteceğini kaydeden Mehmet Tekelioğlu ise İnciraltı'ndaki sıkıntıların takipçisi olacağını kaydetti.

Tekelioğlu ve AK Parti yöneticileri, daha sonra Fevzi Çakmak, Onur ve Çetin Emeç mahallelerinde muhtarlarla, kahvehanelerde ise vatandaşlar ve esnaflarla sohbet etti. Esnaf temsilcileri, Balçova merkezindeki süpermarketlerin yoğunluğundan şikayetçi olarak, Meclis'te çalışmaları yürütülen Süpermarketler Kanunu'nun bir an önce çıkarılmasını talep etti.

İzmir'de ağustos boyunca birçok ilçeyi mahalle mahalle dolaşarak vatandaşları dinlediklerini ifade eden AK Parti Milletvekili Tekelioğlu, "Meclis açıkken Ankara'da yoğun bir gündemle çalışıyoruz. Vatandaşımızın gündemiyle bizimkinin örtüşüp örtüşmediğini öğrenmek için tatilde seçim bölgelerimizde dolaşıyoruz. Vatandaşlarımızı dinlememiz ufkumuzu açıyor. Hükümetin icraatlarının olumlu veya olumsuz yansımalarını bu ziyaretlerimizle daha yakından öğrenme imkanı buluyor, Ankara'ya dönünce de hükümet üyelerimize bunları ciddiyetle iletiyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious