Belgeniz varsa getirin kapımız açık

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası, Yimpaş, İngiltere Başbakanı Blair’in kendisine yazdığı mektupla ilgili haberler nedeniyle medyaya yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, AKP’nin il başkanları toplantısında, medyaya önce, Merkez Bankası Başkanı Yılmaz’ın enflasyon değerlendirmeleriyle ilgili haberler konusunda yüklendi. Medyanın "enflasyonu nasıl iki haneli rakamlara çıkarırız" gayretinde olduğunu savunan Erdoğan, "Ayıptır, çirkindir bunlar. Güzel gidişe çomak sokarsınız. Sorumlu kurumlar birbirine vurdurulmak isteniyor. Bunun adı vatanseverlik değil" dedi.

BLAIR’IN VİSKİ MEKTUBU

Blair’in içki şirketlerinin sorunlarına ilişkin kendisine yazdığı mektupla ilgili haberlere de tepki gösteren Erdoğan, "Yazmış ama neticede ne olmuş? Yardım istemiş de peki ben ne yapmışım? Bu istikamette yapılan bir şey var mı, onu söylemiyorlar. Bununla bir yere varamazsınız. Bunlar şık değil. Ne Tayyip Erdoğan’ı ne de ekibini bunlarla karalayamazsınız" diye konuştu.

YİMPAŞ SKANDALI

Erdoğan, Yimpaş haberlerine de "Maşalarla bize vurmaya çalışıyorlar. Kendinize yanlış malzeme, yanlış aktörler seçiyorsunuz, bunlarla bize vuramazsınız" diyerek tepki gösterdi. Partisinin kuruluşunda bunların kuruşunun bile olmadığını belirten Erdoğan, bunlardan nefret ettikleri için farklı yol izlediklerini söyledi. Erdoğan, "Gelirimizi internette yayınlıyoruz, hesabımız orada, kolay kolay bağış kabul etmiyoruz, Hazine desteği yetiyor" dedi.

TEFECİ BENZETMESİ

"Tefecileri bulup bize iftira atmaya çalışıyorsunuz, bunlarla bize iftira atamazsınız, bizi vuramazsınız" diyen Erdoğan, "Kaleler tek tek düşüyor, düşecek" sözleriyle mesaj verdi. "Bu yanlış hesapları yapanlar iyi düşünsün, kaybeden AKP olmaz, kendileri kaybeder" diyen Erdoğan, AKP milletvekilinin Yozgat’taki cenaze töreninde Yimpaş’ın patronu Dursun Uyar’ın bakanlarla yan yana fotoğraflandığı haberlere ilişkin de "Cenaze merasiminde yakalamışlar, aman yarabbi. Bunlar, ayıptır, çirkindir" dedi.

PARTİMİ KARALAMAYIN

"Yakalanması gereken biriyse polis yakalar. Zaten meydanda dolaşan bir insan" diyen Erdoğan, emniyete ulaşmış bir tutuklama kararı yok diye defalarca açıklanmasına rağmen partisini ve hükümetini hedef alan iddiaların ortaya atılmaya devam edilmesine de tepki gösterdi. "Medyanın patronlarına sesleniyorum" diyen Erdoğan, "Varsa elinizde belge, alın bana getirin. Kapım açık. Bizzat ben takip edeceğim. Ama olmayan bir şeyle partimi karalamaya hakkınız yok" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious