"Belgeselde fotoğraflar yayınlanmasın"

  • Giriş : 06.06.2007 / 08:29:00

Diana'nın oğulları, anneleriyle ilgili bir belgeselde, kazayla ilgili bazı fotoğrafların kullanılmamasını talep etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İngiltere Galler Prensesi Diana'nın oğulları, anneleriyle ilgili bir belgeselde, kazayla ilgili bazı fotoğrafların kullanılmamasını talep etti.

Prens William ve Prens Harry, 'Diana: Tüneldeki Tanıklar' adlı belgeselde yer alan grafik resimlerin "Annelerinin anısına saygısızlık" olduğunu açıklayarak, Kanal 4 televizyonundan bunları yayınlamamasını istedi.

Özel sekreterleri Jamie Lowther - Pinkerton aracılığıyla açıklama yapan Prensler, Diana'yı enkaz yerinde gösteren kaza yapmış arabanın çizimleri ile acil servis tedavi resimlerinin bazılarının kaldırılmasından yana.

Lowther - Pinkerton, prenslerin bu fotoğrafların yayınlanmasının uygunsuz olduğuna inandıklarını, bunun Prensler ile o geceki kazada ölen diğerlerinin akrabalarını derinden üzdüğünü kaydetti.

Belgeseli yayımlayacak olan Kanal 4 televizyonu ise belgeselin kamu çıkarına karşı Prenslerin endişelerini değerlendirdiğini, ancak görüntülerin yarın yayımlanacağını açıkladı. Kanalın açıklamasında, belgeselin "Prenses Diana'nın anısına saygısızlık ettiğine inanmadıkları" da belirtildi.

Prenses Diana ile Dodi El Fayed, 31 Ağustos 1997'de Paris'te geçirdikleri bir trafik kazasında yaşamlarını yitirmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious