Beliçika'dan Terim'e suçlama

Beliçika'dan Terim'e suçlama.8664
  • Giriş : 12.09.2008 / 11:31:00

Belçika Futbol Federasyonu Başkanı Francois De Keersmaecker, Türkiye-Belçika milli maçında iki teknik direktörün maç içinde maç oynadığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Belçika'nın en yüksek tirajlı gazetesi HLN, manşetten verdiği haberde, federasyon başkanı Keersmaecker'in, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in Belçika Milli Takım Teknik Direktörü Rene Vandereycken'e yaptığı el hareketinin fotoğraflarını gördükten sonra şoke olduğunu yazdı.

Gazeteye verdiği demeçte karşılaşma sırasında iki teknik adam arasında tartışma yaşandığını gördüğünü belirten Keersmaecker, ''Maçın içinde maç oynadılar. Ama Fatih Terim'in o işareti yaptığını görmedim. Fotoğrafları Türk basınında görünce şoke oldum. Basına yansıyan fotoğraflardaki hareket bardağı taşıran son damla oldu'' ifadelerini kullandı.

Maçın Norveçli FIFA gözlemcisi Svein Johannesen'in olaylarla ilgili rapor hazırladığını bildiren Keersmaecker, yaşananlar için direkt şikayette bulunmayacaklarını, aksi takdirde olayları alevlendirmiş olacaklarını kaydetti.

Saha kenarında yaşananları anlatmak istemeyen teknik direktör Rene Vandereycken ise, ''Bana karşı yapılan harekete kızdım. İlk yarıdan beri hakem bize karşıydı. Bu da Fatih Terim'in hakemin üzerindeki etkisi yüzünden oldu'' değerlendirmesini yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*