'Ben aldım, siz almayın!'

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

Vatandaş, yedek parçasını bulamadığı malı sokak sokak gezdirerek firmayı teşhir etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bisan scoter marka motorunun üzerine 'Bu motorun markası Bisandır. 2 aydır gereken parça gelmediği için bu halde binmek zorunda kalıyorum. Yetkili yok mu tüketiciyi koruyacak.' diyerek firmaya tepkisini dile getiriyor.

Geçirdiği kazadan sonra motorunu tamir etmek için yetkililerle irtibata geçtiğini anlatan Halil Çevik, kimsenin kendisiyle muhatap bile olmadığını savundu.

Merkez servise başvurduktan sonra yetkililerin ihmal edilip oyalandığını dile getiren Çevik, firmayı tüketici hakları mahkemesine şikayet edeceğini belirtti. 4 bin YTL'ye aldığı motorunu hiç kullanamadığını açıklayan Çevik, alay konusu olduğunu söyleyerek sitem ediyor.

Arızalı motorla trafiğe çıkmadığını aktaran Çevik, "Motorumun bu halde kullanamıyorum. Buraya bir çekici tuturak getirdim. Çevremdeki arkadaşlar tarafından alay konusu haline geldim. Gerçekten madur durumdayım. Bunu firmaya aktardım. Dilekçe ver dediler. Bu sayede beni 2 hafta beklettiler. Baktım bunlardan yine haber gelmiyor. İzmir ve Antalya'daki yetkili servisle kendim bağlantı kurdum. Bu bağlantıda 200 YTL'yi aşkın telefon parası verdim. Arayıp söyledim dedimki siz büyük bir fimasınız ve halkı madur etmeyin dedim ama beni dinlemediler. Bende bu yazıyı halka duyurmak için ve ben kandırıldım onlarda bu duruma düşmemesi için yazıp motoruma astım. Özellikle halka halka söylüyorum. yetkililerden bize fayda yok. Bu motor ne malı isi boşverin kullanmayın. benim diyeceğim başka bişi yok. O kuruma da hakkımı helal etmiyorum." diye tepkisini anlatıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious