"Ben başka şeyler de yapardım"

  • Giriş : 31.01.2009 / 18:45:00

Erdoğan'ın Davos'taki tavrını destekleyen BBP lideri Yazıcıoğlu, Başbakan'a 'daha fazlası' için çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Akşehir İlçe Teşkilatı'nın binasının açılışı için Akşehir'e gelen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta yaşadığı durumla ilgili olarak, "Sayın Başbakanın orada gösterdiği tepkiyi olumlu buluyorum" dedi. Açılış sırasında, alt katta merdivenlerdn inmeye çalışan hamile bir kadın düştü. İlk müdahalesi partililer tarafından yapılan talihsiz kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, teşkilat binasının açılışını yapmak üzere Akşehir'e geldi. Öğle saatlerinde Akşehir'e gelen Yazıcıoğlu, aracından Akşehir Batı Cephesi Karargahı Müze Meydanı'nda inerek partililerle kucaklaştı. Buradan yürüyerek parti binasının bulunduğu yere doğru hareket eden Yazıcıoğlu ve beraberindekiler, yol boyunca vatandaşları da selamladı.

Akşehir Doktorlar İş Merkezi Binası'nın üçüncü katındaki parti binasına çıkan Yazıcıoğlu, Akşehir İlçe başkanı Çetin Başeğmez ile birlikte kurdeleyi keserek ilçe binasının açılışını yaptı. İlk olarak söz alan Konya BBP İl Başkanı Hüseyin Arı, "Akşehir ilçe binasını yeniden dizayn ettik. Sağolsunlar Ayhan Biçer ve Çetin Başeğmez'in, ilçe teşkilatının kurulmasında büyük emekleri geçti. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyoruz" dedi.

İl başkanından sonra konuşan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ilçe teşkilatını açan başkan ve yöneticileri kutlayarak, yeni binanın Akşehir'e hayırlı olmasını diledi. Yerel seçimlerin önemli olduğunu vurgulayan ve partisinin hesap veremeyeceği hiçbir konusu olmadığını belirten Yazıcıoğlu, "Bizim hareketimizin temelinde ve arkasında Amerika, İsrail lobileri yoktur. Avrupa Birliği fonları yoktur. Türkiye'yi hortumlayan, devleti kazıklayan ve milletin hak ve hukukunu çalarak zengin olmuş olan sermaye yoktur. Ben millete dayandım; Allah'a güvendim ve yola öyle çıktım. Almış olduğumuz hiçbir belediyede başarısızlık göstermedik. Bizim aldığımız belediyeler hep parmakla gösterilir belediyeler oldu. Onun için burada sizlerden ve tüm Konya'mızdan Büyük Birlik Partisi'ne destek istiyorum" dedi.

İSRAİL PİLOTLARININ EĞİTİMİNE DE SON VERİLSİN

Bir basın mensubunun "Davos'ta yaşanan gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu durumun Türkiye için olumlu ya da olumsuz etkileri olabilir mi?" sorusuna karşılık olarak Yazıcıoğlu "Ben hayatım boyunca doğruya doğru, yanlışa yanlış diyerek geldim. Evet Davos'ta AK Parti Genel Başkanı'na değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Başbakanı'na karşı saygısızlık yapılmıştır. Sözü kesilmiştir, el hareketleriyle müdahalede bulunulmuştur. Dolayısıyla orada Başbakan gerekli tepkiyi göstermiştir. Bunu olumlu görüyorum. Bu tepki olması gereken bir tepkiydi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir üçüncü sınıf devlet değildir. Böyle Amerika'nın İsrail'in tepeden bakarak yapmış olduğu bu hareketler karşısında elbette onurlu bir davranış gösterilmesi lazımdı. Sayın Başbakan'ın orada göstermiş olduğu tepkiyi olumlu görüyorum, doğru buluyorum. Bu tepkiyi göstermeseydi zaten herhalde havaalanında ben şahsen protesto ettirirdim. Dolayısıyla bu tepki doğru ancak bu tepkinin devamı olarak şu Konya'da İsrail pilotlarının eğitimine de son verse bundan daha da çok alkışlayacağım" şeklinde konuştu.

HAMİLE KADIN MERDİVENDEN DÜŞTÜ

Partide bir süre partililerle sohbet eden Yazıcıoğlu, yukarıda sohbet ederken parti binasının bulunduğu iş merkezinde tatsız bir olay yaşandı. Binanın ikinci katında merdivenlerden aşağıya inen hamile bir kadın bir anda dengesini kaybederek merdivenlerden düştü. Çığlıklar üzerine aşağıya koşanlar hamile kadına yardımcı olurken, binada bulunan polis memurları da ambulans çağırdı. Yaralan kadının hareket etmemesi sağlanırken, yaralının merdivenleri kaplaması sebebiyle de binaya giriş çıkış sağlanamadı. Partideki temaslarını bitiren Yazıcıoğlu ve beraberindekilerde binayı boşaltmak isteyince hamile bayan ile karşılaştılar. Durum hakkında bilgi alan Muhsin Yazıcıoğlu, 'geçmiş olsun' dileklerinde bulunarak asansöre bindi. Yazıcıoğlu asansördeyken ambulans da olay yerine geldi. Sedyeye alınan halile kadın ambulansla hastaneye götürüldü.

Bina çıkışında partililerle vedalaşan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, aracına binerek Konya'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*