'Ben belki bir daha gelemem'

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Şırnak'ta şehit olan Piyade Asteğmen Furkan Işık'ın İstanbul'daki evinde gözyaşları sel oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit asteğmenin birkaç gün önce telefonda görüştüğü yeğenine, "Burada durumlar çok kötü. Ben belki gelemeyeceğim" dediği öğrenildi.
Şırnak'ta teröristlerin düzenlediği saldırı sonucu şehit düşen Asteğmen Furkan Işık'ın (22) Fatih'teki evinde gözyaşı vardı. Acı haberi olarak Işık ailesinin evine gelen akrabaları ve komşuları baba Zeki ve anne Tülin Işık'a taziyelerini iletti. Furkan ışık'ın yakınları eve gözyaşları içerisinde gelerek birbirlerine sarılarak teselli olmaya çalıştı. Acılı anne baba evden çıkamazken, Furkan'ın küçük kardeşi Utku olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı. Sokakta acısını unutmaya çalışan ve zaman zaman ağlayan küçük Utku, dayısı tarafından teselli edildi.

Dumlupınar Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitiren ve bir firmada bilgisayar programcısı olarak çalışan Furkan Işık'ın 5 aylık asker olduğu öğrenildi. Işık'ın yakınları üzüntülerinden dolayı basın mensuplarına konuşmakta güçlük çekerken amca Mümin Işık, terör örgütüne tepki gösterdi. Yeğeninin şehit olduğu yerde 14 gün önce yine 3 şehit verildiğini belirten Işık, "Yeğenim şehit asteğmenin yerine oraya gittiğini söylüyordu. Bunu kimse bilmiyor. Yeğeniyle internette konuşurken bulunduğu yerde durumların çok kötü olduğunu söylemiş. Ölmeden birkaç gün önce de yeğenine telefonda 'ben belki gelemeyeceğim' demiş. Oralarda belki 100 tane şehit veriliyor ama 1 tanesi açıklanıyor. O da bize denk geldi. Çünkü biz aynı yerde iki hafta önce 3 kişinin şehit edildiğini biliyorduk." şeklinde konuştu. Gazetecilere konuşmasının ardından iyice hüzünlenen amca Mümin Işık, Furkan'ın küçük kardeşi Utku'ya sarılarak hüngür hüngür ağladı.

Şehit Piyade Asteğmen Furkan Işık'ın yarın öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious