Ben bile Gül'ü destekliyorsam artık kimse konuşmasın!

Ben bile Gül'ü destekliyorsam artık kimse konuşmasın!.9582
  • Giriş : 17.08.2007 / 19:30:00
  • Güncelleme : 17.08.2007 / 17:32:41

Cumhurbaşkanı adayı Gül'e en ilginç destek "ulusalcı" akımın öncülerinden ATO Başkanı Aygün'den geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gül'ün önceki gün TOBB'u ziyareti sırasında bir konuşma yapan Aygün, "Ben de Abdullah Gül'ü destekliyorsam artık kimse konuşmasın." dedi.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığına, 28 Şubat sürecine aktif destek veren sivil toplum örgütleri ve hükümete karşı ağır eleştirilerde bulunan bazı "ulusalcı" isimlerden de destek geliyor. Bu isimlerden birisi de DP'ye genel başkan adayı olmak istediği öne sürülen Sinan Aygün. Oda temsilcilerinin hazır bulunduğu ziyarette Gül'ün bir tarafına TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, öbür yanına Aygün oturdu. Aygün, basına kapalı toplantıda bir de konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i eleştiren Aygün'ün, "Özal ve Demirel zamanında Köşk'ün kapısı açıktı. Şimdi sadece resepsiyonlarda davet ediliyoruz." diye sitem ettiği öğrenildi. Abdullah Gül'den övgü ile söz eden Aygün, "Sinan Aygün bile destek veriyorsa artık kimse konuşmasın." sözleri salondakileri güldürdü. Hisarcıklıoğlu'nun bu sözlere, "Ne demek Sinan Aygün bile.." diye espriyle karşılık verdiği kaydedildi.

Türkiye'nin değişik illerinden gelen oda başkanları Abdullah Gül'e destek verirken bazı gözlemlerde de bulunuldu. Bir oda başkanı, "Biz bir uçaktayız. Uçağın eski yolcu ve kaptanları itiraz ediyor; ama uçağa yeni binenler sizi destekliyor." dedi. Bir başka oda başkanı ise Cumhurbaşkanı Sezer'den yakındı: "İsmail Cem dışişleri bakanı idi. Slovakya'da bir sorunumuz vardı. Bunu cumhurbaşkanımıza aktardık. Bize, 'Ben sizin iş takipçiniz miyim?' deyince görüşmemiz 3 dakikada bitti."

28 Şubat sürecine aktif destek veren ve "Beşli Çete" olarak bilinen sivil toplum örgütleri bu sefer demokrasiden yana tavır aldı. TOBB, Türk-İş, TİSK açık bir şekilde Gül'ün adaylığını destekliyor. Kendisini CHP'den daha solda gören DİSK ise Gül'e destek vermese de demokratik sürecin kesintiye uğratılmaması gerektiğini savunarak milli iradeye saygı mesajı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious