Ben Dersimliyim, korkmam!

Ben Dersimliyim, korkmam!.11457
  • Giriş : 21.11.2007 / 18:45:00

Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç yine enteresan bir diyaloğun odak noktası oldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meclis Genel Kurulu’nda en fazla konuşma yapan milletvekili olan bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Meclis’in Salı günkü tutanaklarında, eski Başbakanlık Müsteşarı ve AKP İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer’in “intihal” yaptığına ilişkin konuşurken, AKP’lilerin laf atması üzerine, “Ben Dersimliyim, ben korkmam, tamam mı” karşılığını verdi.
Meclis tutanaklarında Genç’in sözleri şu şekilde yeraldı:

- “BEN DERSİMLİYİM” -

KAMER GENÇ (Devamla) - Onun için, böyle tuhaf muaf sesler çıkarmayın. Ben, burada, doğruları söylüyorum. Tuhaf sesler çıkaracaksanız, Meclisin salonundan dışarıya çıkabilirsiniz. Şimdi…
HAYDAR KEMAL KURT (AKP/ Isparta) – Terbiyeli konuş!
FEVZİ ŞANVERDİ (AKP/ Hatay) – Korkma, korkma.
KAMER GENÇ (Devamla) – Kim korkuyor? Benim korkum size yeter. (AK Parti sıralarından gülüşmeler) Ben Dersimliyim, ben korkmam, tamam mı. Ben Dersim diye bir yerden gelmişim. Öyle yiğit bir yerin insanıyım ki, öyle yiğit bir insanım ki, kimse beni korkutamaz. (…)
MUSTAFA CUMHUR (AKP/ Trabzon) – Gidin orada konuşun, burada konuşmayın.
KAMER GENÇ (Devamla) – Ben, aynı şeyi, aynı şeyi size söylüyorum. Yani, ben, doğru bildiğim şeyi her zeminde söylerim.
MUSTAFA CUMHUR (AKP/ Trabzon) – Senin hayatını dinlemek zorunda değiliz.
KAMER GENÇ (Tunceli) – Yani, sizin şahınız da gelse beni korkutmaz. Onun için, lütfen konuşmalarımızı dinleyin. Ben, size yaptıklarınız… Yani, şimdi, bakın, hem yapıyorsunuz hem de bağırıyorsunuz. Böyle bir şey olur mu? Yani, hem getiriyorsunuz, başkasının makalelerinden, eserlerinden sahte alıntılar yapan insanlara en güzel makamları veriyorsunuz, en büyük mükâfatları veriyorsunuz, bunları buraya getirip söyledikten sonra da bağırıyorsunuz, ben sizi anlamadım.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious