"Ben Don Kişot değilim"

  • Giriş : 14.11.2007 / 16:32:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, tek başına bordo-mavili takımda hiçbir şey yapamayacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, tek başına bordo-mavili takımda hiçbir şey yapamayacağını belirterek, ''Ben Don Kişot değilim ki, bana kim destek olacak? Yönetim, taraftar camia'' dedi.

Yanal, Haluk Ulusoy Kamp Eğitim Tesisleri'nde, Trabzon Spor Lisesi tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı.

Alkışlarla karşılanan Yanal, öğrencilerin Trabzonspor, Milli Takım ve sporcu eğitimine yönelik sorularını yanıtladı.Yanal, Trabzonspor'un, futbolcusundan teknik direktörüne, yöneticisinden medyasına ve eski görev yapmış herkesin katkısıyla başarılı olabileceğini belirterek, ''Trabzonspor'u şampiyon yaparsam veya yapmazsam suçlu ya da sebebi olmamalıyım. Ya da yönetim olmamalı. Yani bir şampiyonluğun nedeni yönetim midir? Bunun yönetimi, futbolcusu, teknik direktörü, yani birçok unsuru vardır'' dedi.

Trabzonspor'u tek başına şampiyon yapacak güce sahip olmadığını kaydeden Yanal, ''Ben burada tek başıma hiçbir şey başaramam. Ben Don Kişot değilim ki. Ben ne yapabilirimki tek başıma. Bana kim destek olacak? Yönetim, taraftar camia. Bu bir camia işi. Tek başına, kim ne yapabilir ki? Var mı bir örneği?'' diye konuştu.

Bir öğrencinin, ''Hagi örneği olabilir'' şeklinde düşüncesini seslendirmesi üzerine Yanal, şöyle konuştu:

''Ne yapmış Hagi. Ben bu tür şeylere katılmıyorum. Bülent'e, Arif'e, Emre'ye yada Fatih Terim'e, çok büyük haksızlık yapmış oluyorsun. Bir çok oluşumdandır bu başarı. O, lider olması gereken yerde liderdir. Ben futbolcular, teknik direktör, yönetim, herkesin birlikteliğinden bahsettim. Onlar çok güzel bir birliktelik kurdular. Ama tek başına Hagi değildi orada. Tek başına Hagi hiçbir şeydir. O zaman Hagi teknik direktörken niye şampiyon yapamadı takımını.''

MİLLİ TAKIMIN ŞANSI

Yanal, (A) Milli Takımın Avrupa Şampiyonası'na katılma şansının, en az rakibi Norveç kadar olduğunu belirterek, ''Biz yendiğimiz zaman biz, rakip yendiği zaman rakip katılacak. O zaman şanslarımız eşit. Sadece çok büyük avantajımızı kaybettik. Rakibimizi yendiğimiz takdirde İsviçre ve Avusturya'daki şampiyonaya katılacağız. Bosna kazanabileceğimiz bir maç'' diye konuştu.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious