'Ben olsam bikinili fotoğraf çekmem'

'Ben olsam bikinili fotoğraf çekmem'.11899
  • Giriş : 13.11.2008 / 23:28:00

Sezen Aksu'yu bikinili görüntüleyen muhabir in hapis cezası almasından sonra Bekir Hazar, magazin muhabirlerine radikal bir öneri de bulundu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yeni Şafak yazarı Bekir Hazar, Sezen Aksu'nun bikinili fotoğraflarını çeken Ali Cumali'nin hapis cezası almasından dolayı, magazin muhabirlerine radikal bir öneri sundu.

"Gazeteciler bikinili yakalandı değil de kapalı yakalandı diye çekseydi, ünlülerin o zaman hep kapalı yakalanmak için uğraş vereceklerdi" diyen Hazar, Sezem Aksu'yu bikinili görüntüleyen muhabirlerin ceza almasından sonra, magazin muhabirlerin artık bikinili fotoğraf çekmemesini teklif etti. Hazar, Kanal 1'de katıldığı televizyon programında birçok ünlünün bu şekilde görüntülenmek için uğraş verdiğini ifade etti.

"Medya özel hayatı bir kenara bırakar iyi haberler yapıp dik durursa birçok şey düzelir" diyen Hazar, sanatçıları medyanın yönlendirdiğini sözlerine ekledi.

AKSU'NUN MAYOSU 1 YIL 3 AY VERDİRDİ

Temmuz 2006'da Sibel Can'ın tangalı, Sezen Aksu'nun mayolu fotoğraf Posta Gazetesi'ndeı yan yana yayımlanmıştı. Sezen Aksu, mayolu fotoğrafının yayınlanması üzerine fotoğrafı çeken muhabir Ahmet Cumalı hakkında suç duyurusunda bulunmuş, savcılık da, şikâyet üzerine muhabir hakkında "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçunu işlediği gerekçesiyle 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi geçtiğimiz günlerde davayı sonuca bağlayarak muhabir Cumalı hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan TCK'nın 134/2. maddesi gereğince 1 yıl 3 ay hapis cezası vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*