'Ben saldırmadım, kendisi bıçağa saplandı'

  • Giriş : 28.11.2007 / 14:36:00
  • Güncelleme : 28.11.2007 / 14:44:48

Samsun’da emlakçılık yapan Özer Tonyaloğlu, 30 yaşındaki Nazım Kanlıoğlu’nu öldürmek suçundan ilk kez hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun’da işçi emeklisi olan ve emlakçılık yapan 60 yaşındaki Özer Tonyaloğlu, kendisinden kiraladıkları depoya seyyar balık arabalarını koyan 30 yaşındaki Nazım Kanlıoğlu’nu öldürmek suçundan ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık Tonyaloğlu savunmasında bilerek cinayet işlemediğini belirterek, “Elimde bıçak vardı. Üzerime atılınca bıçağa saplandı. Ben ona saldırmadım” dedi.


Cumhuriyet Mahallesi’nde 1 ay önce meydana gelen olayda, emlakçılık yapan işçi emeklisi 5 çocuk babası Özer Tonyaloğlu, apartman sakinlerinin kokudan şikayetçi olması üzerine kiracısı Nazım Kanlıoğlu ile tartıştı. İddialara göre bu sırada balıkçı arabasında bulunan bıçağı eline alan Tonyaloğlu, kiracısı Kanlıoğlu’nu göğsünden yaraladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Nazım Kanlıoğlu yaşamını yitirirken, emlakçı da yakalanarak tutuklandı.
‘Bıçakla bir kişiyi öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu olarak yargılanan ve Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün ilk kez hakim karşısına çıkan Tonyaloğlu yaptığı savunmasında şunları söyledi:

“Dükkanı benden hurdacılık yaptıkları el arabalarını koymak için kiralamışlardı. Ancak hamsi sattıkları seyyar arabaları koymaya başladılar. Apartman sakinleri kokudan şikayetçi olunca, kendilerini çıkarmak istedim. Dükkanın kilidini 5 kez değiştirdim. Ama hepsinde kilidi kırdılar. Olay günü de bu konuyla ilgili konuşurken, 3 kişi bana saldırdı. Balık arabasında bulunan bıçağı elime aldım. Amacım korkutmaktı. Bu sırada Nazım üzerime atıldı ve elimde duran bıçağa saplandı. Ben kendisine saldırmadım.”

Duruşmaya katılan Nazım Kanlıoğlu’nun eşi 27 yaşındaki Filiz Kanlıoğlu ise sanığın eşini kasten

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious