Benazir ölüm tehditleri geliyor

Benazir ölüm tehditleri geliyor.51371
  • Giriş : 23.10.2007 / 19:57:00

Pakistan'da ülkeye dönüşü sırasında konvoyuna intihar saldırısı düzenlenen eski Başbakan Benazir Butto, yeni ölüm tehdidi aldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Butto, Karaçi'de iyi korunan ikametgahında gazetecilere yaptığı açıklamada, avukatı Faruk Naik'in kimliği belirlenemeyen "El Kaide dostu" imzasıyla gelen bir mektupta, kendisini "keçi gibi boğazlayacakları" tehdidinin bulunduğunu söyledi. Mektubu yazan kişinin kendisini "El Kaide ve Usame bin Ladin'in bir dostu ve intihar bombacılarının başı" olarak tanıttığını aktaran Butto, Naik'in de bu tehdit konusunda başyargıcı bilgilendirdiğini kaydetti.

"Bizi öldürmek isteyen unsurlar var... Pakistan Halk Partisinin iktidarı almasından ve demokrasiye dönülmesinden ödleri kopuyor" diyen Butto, halkın iş sahibi ve eğitimli olması halinde aşırı unsurların ve terörizmin zayıflayacağını bildikleri için demokratik süreci raydan çıkarmaya çalıştıklarını söyledi. Butto, tartışmaların ardından saldırı riski nedeniyle partisinin kitlesel gösterilerden kaçınma kararı aldığını, ancak halkla bir araya gelmeye devam edeceğini kaydetti.

Benazir Butto, "Parti, gelecek birkaç gün içinde Karaçi'den İslamabad'a, Lahor'a ya da Larkana'ya gitmeme karar verdi. Kitlesel yürüyüşler düzenlemeyeceğiz, ancak diğer eyaletlerdeki halkla bir araya gelmek için seyahat edeceğiz" diye konuştu. Butto'nun, 8 yıllık sürgün yaşamından sonra ülkesine döndüğü perşembe günü, Karaçi'de konvoyuna intihar saldırısı düzenlenmiş, 139 kişi hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious