Benfica zaferi Yunan ve Macar basınında

Benfica zaferi Yunan ve Macar basınında.14149
  • Giriş : 07.11.2008 / 15:03:00

Galatasaray'ın dün UEFA Kupası (B) Grubu'nda Benfica deplasmanında aldığı 2-0'lık galibiyet Macaristan ve Yunanistan medyasında geniş yer buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MACAR BASINI

Nemzetisport Gazetesi, ''Galatasaray deplasmanda Benfica'yı 2-0 yendi'' başlığıyla okuyucularına duyurduğu haberde, sarı-kırmızılı ekibin ikinci yarı Benfica'yı dağıttığını yazdı.

Haberde, ''Emre Aşık'ın mükemmel futboluna takım arkadaşları da katılınca Olimpiyakos galibiyetinin ardından Lizbon'dan da 3 puanla ayrılan Galatasaray, grup lideri'' ifadelerine yer veren Nemzetisport, Galatasaray'ın gruptan çıkmayı garantilediğini duyurdu.

Sporthirado'nun ''Benfica Galatasaray önünde diz çöktü'' başlığıyla verdiği haberde ise ''Galatasaray sürpriz bir şekilde Benfica deplasmanında 2-0 kazandı. UEFA Kupası gecesinin en büyük derbisi olarak görülen maçta, Galatasaray ikinci yarı oynadığı harika futbolla Portekizlileri dize getirerek gruptan çıkmayı garantiledi'' görüşlerine yer verildi.

Telesport gazetesi ise ''Galatasaray Lizbon'da kazandı'' başlığı atarak, ''Galatasaray, UEFA Kupası grup maçında deplasmanda Benfica'yı 2-0 yendi'' diye yazdı.

GALATASARAY'IN BENFİCA GALİBİYETİ YUNAN BASININDA

UEFA Kupası 2. tur (B) Grubu'nda dün akşam yapılan maçta Portekiz'in Benfica takımını deplasmanda 2-0 yenen Galatasaray'ın başarısı, Yunan basını tarafından, ''Sarı-kırmızılılar'ın sahada tutulmalarının mümkün olmadığı gözler önüne serildi'' şeklinde değerlendirildi.

Yunan spor basını, ''Galatasaray'ın final yolunda bir adım daha attığı ve 6 puana ulaştığı'' yorumunda bulunurken, ''Karşı takımın boşluklarından faydalanmayı bilen Emre Aşık ve Ümit Karan'ın, bu görülmeye değer galibiyeti takımlarına armağan ettikleri'' görüşünde birleşti.

İki takımın da karşılaşmanın ilk yarısında önemli gol fırsatları yakaladıklarını, ancak maçın ''baş oyuncuları'' olduklarını gösteren kalecilerin ağlarında top görme niyetleri olmadığını kanıtladıklarını kaydeden basın-yayın organları, ilk yarıdaki kaçırılan fırsatlara rağmen, Benfica'nın ''şok yenilgiyi'' alan taraf olduğunu belirttiler.

Atina'da yayınlanan Elefterotipiya gazetesi, ''Korkunç Galatasaray'' başlıklı haberinde, Yunanistan temsilcisi Olimpiyakos'un da yer aldığı grubun, bir anda ilk sıraya yerleşen bir favori sahibi olduğu değerlendirmesinde bulundu. Haberde, söz konusu durumun bir ay kadar önce kimsenin aklına dahi gelmediği ifade edildi.

To Vima gazetesi ise Türk takımının galibiyetini, ''Galatasaray Benfica'yı (da) yendi'' başlığıyla okuyucularına taşıdı.

Gazete, her ne kadar Olimpiyakos'un dün ''izin günü'' olsa dahi, Yunan tarafının, Galatasaray'ın, deplasmanda Benfica'yı 2-0 yenerek 6 puanla lider olması sonrasında, ''32 takım içinde yer alabilmek için kaç puana ihtiyaç duyulduğunun bulunması yolunda hesap makinesini eline aldığını'' kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*