Bengi Yıldız, Apo'ya 'Genel Başkanımız' diye hitap etti

Bengi Yıldız, Apo'ya 'Genel Başkanımız' diye hitap etti.13354
  • Giriş : 23.03.2008 / 23:18:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:06:15

Nevruz'u PKK'nın gövde gösterisine dönüştüren DTP'den yeni bir rezalet daha...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, İmralı'da cezaevinde bulunan teröristbaşına 'Sayın' ve 'Zindandaki Genel Başkanımız" diye hitap etti.

Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı'na da tehditvari ifadeler kullanarak "Bizim uzanan ellerimizi Siirt'te, Van'da Batman'da geri çevirirseniz, biz sizi bir daha oraya sokmayız, haberiniz olsun." dedi.

Gökdere Meydanı'nda düzenlenen Nevruz kutlamalarına katılan DTP'li Yıldız, konuşmasına meydanda toplanan halkı ve bölücü başını selamlayarak başladı. "Selam Mazlum'un, Deniz Gezmiş'lerin, Mahir Çayan'ların yoldaşlarına, selam zindandaki Genel Başkanımıza ve siyasi tutsaklara" diyen Yıldız, herkesin Nevruz Bayramı'nı kutladı.

DTP'nin ne istediğinin kendilerine sorulduğunu belirten Yıldız, demokratik özerklik ve ayrımsız bir sayısı af istediklerini belirterek, şöyle konuştu: "3. olarak İmralı sistemi, Sayın Öcalan'a uygulanan tecriti ve cezaevi koşullarının bir an önce sona erdirilmesini talep ediyoruz. Dostlarımız düşmanlarımız herkes bunu bilsin. Sokaklarda ve mecliste her yerde bunu haykırıyoruz, haykırmaya da devam edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun, başımız gözümüz üstündedir."

Siirt Emniyet Müdürü'nün DTP Milletvekili'nin elini sıkmamasını hatırlatan Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri bakanı başta olmak üzere Türkiye'yi yönetenlere tehdit savurdu. Yıldız, "Siz Türkiye'yi böyle yöneteceğinizi mi sanıyorsunuz. Bursa'dan Türkiye'yi yönetenlere, Başbakan'a, İçişleri Bakanı'na sesleniyoruz, bizim uzanan ellerimizi Siirt'te, Van'da Batman'da geri çevirirseniz, biz sizi bir daha oraya sokmayız haberiniz olsun." diye konuştu.

Meydanda toplanan kalabalık ise sık sık "Biji Apo", "Katil Erdogan", "Gerilla vuruyor, Kürdistan'ı kuruyor", "PKK halktır, halk burada" şeklinde sloganlar attı. Bu arada çevredeki apartmanlarda ise bazı balkonlara Türk Bayrağı asıldığı görüldü. Konuşmaların ardından kalabalık, nevruz ateşi yaktı ve halaylar çekerek eğlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious