Beni alın O'nun yerine!

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

BPKK terör örgütü Bitlis' te şehit edilen Ramazan Okur'un babası Murat Okur başsağlığına gelenleri ağırlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anadolu Sanayici İşadamları Derneği (ANASİAD) Bitlis'te şehit olan Jandarma Komando Er Ramazar Okur'un ailesine baş sağlığı ziyaretinde bulundu. ANASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Kutlucan'ın yanı sıra genel merkez ve şube üyelerinden oluşan yaklaşık 25 kişinin hazır bulunduğu ziyarette şehit Ailesi'nin yanı sıra Emek Beldesi Belediye Başkanı Yakup Aktaş da ev sahipliği yaptı.

Yaşadıkları acının tarifsiz olduğunu anlatan Eyüp Kutlucan, şehit babası Murat Okur'a sabırlar diledi. Vatanı, toprağı ve bayrağı için görev yaparken, şehit düşen askerlerin acısını yaşadıklarını söyleyen Kutlucan, "En az şehit ailesi kadar acılıyız. Bu vatan hepimizin. Herkes üzerine düşeni yapmak zorunda. Ancak 5 askerimiz şehit düştükten bir gün sonra 8 şehit daha verdik. Bunlar haince hazırlanan tuzaklar sonucunda yaşanıyor. Artık yeter. Her şehitten sonra 'vatan sağolsun' diye bağırmanın anlamı yok. Vatan tabi ki sağolsun. Ama artık devletin birşeyler yapma vakti çoktan geldi" diye konuştu.

ANASİAD olarak şehidin ailesinin emrinde olduklarının altını çizen Kutlucan, "Her ne konuda olursa olsun yardıma hazırız. Biz ülkenin birer evladı olarak hiçbir sorumluluktan kaçmayız. Herkese de aynı özveri konusunda duyarlı olmaya çağırıyorum" dedi.

Kutlucan, şehit törenine vekillerin katılmamasını da eleştirerek, "Sayın vekillerimiz ve diğer siyasiler neden katılmadı. Bu halkın temsilcileri olarak orada görmemek utanç verdi. Böyle bir günde halkının yanında olmayan bir siyasinin hiçbir önemi yoktur" dedi. Artık şehit haberlerini duymak istemediklerini devletin gerekenleri yapmasını istedi. İsrail'in iki asker için Filistin'i ve Lübnan'ı vurduğunu hatırlatan Kutlucan, "Ancak bu ülkenin öz evlatları, kendi topraklarında haince hazırlanan tuzaklarla şehit ediliyor. Bu ülke böyle mi sağ olacak. Abdullah Öcalan 35 kişinin katili olarak İmralı'da tutuluyor. Pek ne zamana kadar böyle olacak? Savaş olacaksa herkes hazır. Ama her şehit olayından sonra yapılan konuşmalara bu halk kaldıramaz. Bunlar tamamen hikayedir" diye konuştu.

EVLADIM HAİNCE KURBAN OLDU

Şehit Jandarma Komando Er Ramazar Okur'un babası Murat Okur, evladının şehitlik mertebesine erişmesinin gururunu yaşadıklarını söyledi. Acılı baba Okur, "Artık bunlara son verilmeli. Savaş yapılacaksa ben hazırım. Ben evladını şehit vermiş bir baba olarak savaşa hazırım. Böyle tuzaklar hazırlanıp da gencecik insanların yok yere şehit edilmesi çok büyük acı. Allah bana evladım için sabır verdi. Sabrediyorum. Ama bir gün sonra 8 şehit haberi alınca yaşadığım acı daha da katlandı. Yazık değil mi bu gençlere. Devletimizin neden sessiz kaldığını anlamıyorum. Daha kaç tane askerimiz haince tuzaklara düşürelecek" diyerek duygularını dile getirdi.

Oğlunun bir asker arkadaşının telefonla eşi Hanife Okur'u aradığını söyleyen Murat Okur, "O genç telefon etmiş. Eşime ağlayarak, 'Elimizde 12 terörist var. Ama onlara bişey yapamıyoruz. Üstlerimiz emir vermedikçe, bizim yapabilecek birşeyimiz' yok demiş. Neden gereken emir verilmiyor." diye konuştu.

İSMİ OTURDUĞU CADDEYE VERİLDİ

Ziyarette hazır bulunan Emek Belde Belediye Başkanı Yakup Aktaş da Ramazan Okur'un evinin bulunduğu Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Cesur Sokak ismini, 'Şehit Jandarma Komando Er Ramazan Okur Caddesi' olarak değiştirdiklerini söyledi. Tabelanın bugün asılacağını bildiren Yakup Aktaş, "Ben bir belediye başkanıyım. Benim bu konuda yapabileceğim bişey yok. Ancak böylesine haince yapılan saldırılara sessiz kalınmaması gerekiyor. Biz burada şehidimizin ailesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Ama aynı özverinin PKK lanetinin giderilmesi konusunda devletimizin de göstermesi gerekir. Türk Ordusu çok güçlüdür. Eğer gereken karar alınırsa, ordumuz bu laneti ortadan çok rahatlıkla kaldırıcaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious