"Beni aramayın kardeşim!"

  • Giriş : 19.05.2008 / 10:02:00

DP’de her gün bir şeyler oluyor, Peki Mehmet Ağar ve ekibi ne yapıyor? Çağrı Erhan adaylığı kesin bıraktı mı? Basına ‘Beni aramayın kardeşim’ diyen siyasetçi kim? Çiller ve Mumcu birlikteliği Bahçeli’ye alternatif oluşturur mu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mehmet Ağar ve ekibi yok oldu

DP’de hemen hemen her gün bir yenilikler yaşanırken Süleyman Soylu karşısında seçimi kaybeden Mehmet Ağar ve ekibinden tek bir hareket olmadığı gözleniyor.

Partinin başına Tansu Çiller’in gelmesine kesin gözüyle bakılırken Ağar ve ekibinin, yarışı tamamen bıraktığı öğrenildi.

BENİ ARAMAYIN KARDEŞİM

Gelişmeler karşısında tamamen sessiz kalan Mehmet Ağar’ın daha önceleri dinlenmeme güvenliği açısından kullandığı ve tüm teşkilatlarla görüştüğü 0539- 723 33 37 numaralı telefonu tamamen iptal ettirdiği öğrenildi.

Soylu’nun karşısında aday olmadan önce Ağar’a kızarak partiden uzaklaşan ve hatta “ Artık beni ne Mehmet Ağar ne de DP ilgilendirmiyor. Bundan sonra kitap yazacağım” dedikten kısa bir süre sonra Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Çağrı Erhan ise, basın mensuplarının telefonuna çıkmıyor.
Parti içindeki gelişmeler karşısındaki düşüncelerini sormak için kendisini aradığımız Çağrı Erhan, sert tepki gösterip “ Artık beni aramayın kardeşim” diyerek telefonunu kapatıp, siyasetten bir kez daha uzaklaştığı mesajını verdi.

ÇİLLER VE MUMCU, BAHÇELİ’YE ALTERNATİF OLURLAR MI?

Hükümette bulunduğu sıralarda Abdullah Çatlı olaylarını değerlendirirken
“ Ülkenin bekası için sıkılan her kurşunu desteklerim” diyerek milliyetçi kesimlerin sempatisini toplayan ve uzun süredir siyasetten uzak kalan Tansu Çiller’in yeniden siyasete dönebileceği açıklamaları, eski kurt siyasileri harekete geçirdi.
Gençliğinde Ülkücü hareketin içinde bulunan ve ANAP’ın başına geçtikten sonra da “ Kızıl Elma ” dan bahseden Erkan Mumcu ile Çiller gücünü bir araya getirmeye çalışan eski kurt politikacıların hedefinin ise bu oluşumla tavırlarından dolayı tepki gösterdikleri Devlet Bahçeli’ye karşı ‘ Milli birlik’ alternatifi oluşturmak olduğu öğrenildi.
MHP, ANAP ve DYP’den kopan eski ünlü politikacıların da alınacağı bu alternatif oluşum da Çiller ve Mumcu’nun dönüşümlü başkanlık yapması planlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious