'Beni hapise atın hakim bey!'

'Beni hapise atın hakim bey!'.10522
  • Giriş : 14.12.2008 / 23:32:00

Eşine şiddet uyguladığı için mahkemece altı ay evden uzaklaştırma cezası alan Reşit Bayşankalacak yeri olmadığı için savcıdan hapis cezası istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beş yıl önce ikinci evliliğini gerçekleştiren Reşit Bayşan (53) eşine şiddet uyguladığı için 10.10.2008 tarihinde mahkemece eşinden ve evinden 6 ay uzaklaştırma cezası aldı. Sokak da kalan Reşit Bayşan yetkililerden yardım talep etti.

Erzincan da pazarcılık işi ile uğraşan Reşit Bayşan eşinden başka kimsesinin olmadığı ve başka gidecek herhangi bir evinin bulunmadığını söyleyerek geçen süre boyunca hastane de bulunan sandalyelerin üstünde uyduğunu söyledi. Kalp den ve ayağından rahatsızlığı bulunan Reşit Bayşan geçen elli günün ardından eşinin kendisini hastanede bularak evine davet ettiğini kendisinin ise bu davet üzerine tekrar evine döndüğünü belirtti. Ancak geçen kısa sürede eşinin tekrar şikayetci olması üzerine polis tarafından evinden çıkarıldığını ifade etti.

Reşit Bayşan aldığı cezanın ardından kendisine yardımcı olunması için vali yardımcısı ve savcı ile görüştüğünü, kendisine yardımcı olunmadığını söyledi. Dışarıda kalmamak adına aldığı cezayı cezaevinde çekmek istediğini de söylemesine rağmen olumsuz yanıt aldığını belirtti. Kış koşullarının ağırlaştığı bu günlerde evinden uzak soğukta yaşam mücadelesi veren Reşit Bayşan duyarlı vatandaşların yardımını bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*