Beni kimse tehdit edemez!

Beni kimse tehdit edemez! .12083
  • Giriş : 07.09.2007 / 13:42:00

“Trabzon Başkanı benim kadim dostum. Şu an aramızda kırgınlık var. Açıklamaları hiç doğru değil. Tehdit, mehdit ne demek? Futbol ailesinde beni kimse tehdit edemez.”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy Trabzon-Sivas maçı sonrası ilk kez konuştu

FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, A Milli Takım kafilesi ile birlikte Malta’ya giderken uzun zamandır sürdürdüğü sessizliğini bozdu ve Trabzonspor-Sivas maçıyla ilgili olarak ilk kez konuştu. Bazı tehditlerin gündeme geldiğini belirten Ulusoy “Futbol ailesi içinde tehdit mehdit olamaz. Tehdit lafını bile kullanmak ayıptır, çok üzücüdür. Ayrıca beni Futbol ailesi içinde hiç kimse tehdit edemez” derken Trabzonspor-Sivas maçının tartışılan tekrar kararı için şunları söyledi:

‘HATA VARSA DÜZELİR’

“BEN ve Futbol Federasyonu’ndaki yönetim kurulu arkadaşlarımız, temsilcilerimizi ve gözlemcilerimizi dinledik. Hakem Bülent Demirlek’in söylediği sözleri bize anlattılar. Biz de o zaman ’Bunları yazın ve altını imzalayın’ dedik. Onlar da imzaladılar. Sonuçta bunların ışığında yönetmeliklere, kurallara uyarak kararımızı aldık. Ve bu aldığımız karardan dolayı vicdanen çok rahatım. Yönetimdeki arkadaşlarım da vicdanen rahat. Biz zaten hep vicdanımızın sesini dinleyerek kararlarımızı alırız.

Maçın hakemi Bülent Demirlek’i dinlemeye gerek görmedik. Temsilcilerimiz ve gözlemcimizin ifadesini yeterli gördük. Bu bir eksiklikse üst kurul var. O da Tahkim Kurulu; bunun kararını verir. Oradakiler Bülent hocanın sözlerini bize aynen aktardılar. Biz de yeterli gördük. Kulüplerimiz tahkim kuruluna gitme kararı almışlar. Bu onların en doğal hakkıdır. Saygı duyarız. Tahkim kurulu son derece saygın hukukçulardan oluşan bir ekiptir.

Biz eksik ya da hatalı bir karar almışsak onlar en yüksek mevkidir. En doğrusunu bulurlar.

Tahkim Kurulu’nun bu konuda alacağı her türlü karara saygılıyım. Bizim kararımızı onamasalar dahi saygıyla karşılayacağım. Kırılmayacağım, kızmayacağım, üzülmeyeceğim. Ve onların kararını hemen uygulamaya koyacağız. Bu son derece doğal bir işleyiştir. Bundan dolayı hiçbir rahatsızlık da duymayacağız.

‘3’TE 3 YAPACAĞIZ’

TRABZONSPOR Başkanı Nuri Albayrak benim kadim dostum. Ama şu an aramızda bir kırgınlık var. Bizde kırgınlıklar çabuk geçer. Ne var ki, söz konusu Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamaları hiç doğru bulmadım. Ona yakışmadı, hiç yakıştıramadım. Futbol ailesi içinde konuşulmayacak sözler bunlar. O açıklamalardan dolayı kırgınım. Tehdit, mehdit olacak iş değil. Futbol ailesi içinde beni, Haluk Ulusoy’u kimse tehdit edemez.

Şimdi buraya milli takımımız için geldik. Ben arka arkaya oynayacağımız Malta ve Macaristan maçlarını kazanacağımıza inanıyorum. Arka arkaya 3 maçtan 9 puan çıkarırız. Ve o an en az yüzde 80 oranla gruptan çıkmayı garantileriz. Ama benim hedefim, Türkiye’nin beklentisi, 18 puan. Bu takım bunu yapabilecek, kalan tüm maçlarını kazanabilecek kapasitededir. Sakatlıklardan çok canımız yandı. Yıldıray’dan, Emre’den, Fatih Tekke’den yurtdışında oynayan birçok oyuncumuzdan faydalanamadık. Ama bunlar futbolun içinde olan şeyler. Bütün sakatlıklardan kurtulmuş olarak finalleri giden bir Türk Milli Takımı, şampiyonluğun en büyük adayıdır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious