'Beni oy isterken göremeyeceksiniz'

'Beni oy isterken göremeyeceksiniz'.16963
  • Giriş : 19.10.2008 / 20:15:00

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, belediye başkanlığına yeniden aday olduğunu ve geçen yerel seçimlerde AK Parti'ye ve kendisine oy vermeyenlerden de oy alabileceğini düşündüğünü belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, belediye başkanlığına yeniden aday olduğunu ve geçen yerel seçimlerde AK Parti'ye ve kendisine oy vermeyenlerden de oy alabileceğini düşündüğünü belirtti.

Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gazetecilerle bir araya gelen Tiryaki, yaptığı açıklamada, ''1920'li yıllarda Ankara'nın Çankayası olan'', devletin önde gelen siyasetçi ve bürokratlarına ev sahipliği yapan Altındağ'ın 1950'li yıllardan itibaren göz ardı edildiğini belirtti.

Tiryaki, 1950'lerden sonra hızla gecekonduyla dolan, imarsız ve yüzde 80'ini yoksulların oluşturduğu bir ilçeye dönüşen Altındağ'ı tekrar eski görkemli günlerine dönüştürmeyi hedeflediklerini dile getirerek, ''Altındağ şimdi ciddi biçimde kabuk değiştiriyor. Birgün Altındağ'ın toplumsal yapısı değişecek. Buna inanıyorum'' dedi.

Bu hedefe ulaşabilmek için ilçedeki imar ve altyapı sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ve 12 bin gecekonduyu yıkarak yerlerine modern konutlar inşa etmeye başladıklarını anlatan Tiryaki, ''Altındağ'ı düzeltmeden Çankaya'da yaşayanların rahat etmesi mümkün değil'' diye konuştu.

-''BENİ OY İSTERKEN GÖREMEYECEKSİNİZ''-

Veysel Tiryaki, çalışmalarını ilk seçildiği günlerdeki heyecanla sürdürdüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

''Heyecanımı yitirdiğim gün giderim. Kimsenin yeri doldurulamaz değil. Mezarlıklar 'ben gidersem bu olmaz' diyenlerle dolu. Altındağlıların bizimle ilgili sıkıntıları olduğunu sanmıyorum. Altındağ Belediye Başkanlığına adayım ve geçen yerel seçimlerde partime ve bana oy vermeyenlerden de oy alabileceğimizi düşünüyorum. Dünyanın emek üzerine kurulduğunu düşünüyorum. Görev süremiz içinde Altındağ'a büyük emek verdik. Emeğin karşılıksız kalmayacağını düşünüyorum. Bu nedenle beni sokaklarda oy isterken göremeyeceksiniz.''

''Altındağ'da yaptığı çalışmalar ve Tiryaki adı kamuoyunda duyuldu diye başka bir yere zıplamak gibi bir düşüncesinin olmadığını''ifade eden Tiryaki, ''Ben hiçbir zaman Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım demedim. Bunu ortaya atanlar art niyetlidir'' dedi.

Tiryaki, 2004 yılındaki yerel seçimlerde yüzde 60'ın üzerinde oy aldıkların, bu oranın altına düşmeme sorumluğu taşıdıklarını kaydetti.

-VATANDAŞA SORUMLULUK ÇAĞRISI-

Yerel yönetimlerin önemine işaret eten Tiryaki, kentte yaşayan pek çok kişinin sokaktaki günlük yaşamla ilgili karar alan belediye meclis üyelerini tanımadığını öne sürdü.

Altyapıdan imara, çevreden sağlığa, ulaşım, sosyal ve kültürel konulara kadar sağlıklı kentsel yaşamla ilgili bir çok konuda belediye meclis üyelerinin karar aldığını belirten Tiryaki, bu nedenle yerel siyasetçilerin seçimine özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Tiryaki, sözlerini şöyle sonlandırdı:

''Belediye meclis üyelerini seçerken araştırmıyoruz. Ondan sonra sorunlarımızın çözülmesi için kurtarıcı bekliyoruz. Türkiye'de herkes siyasete giremiyor. Kitle partilerinde hep aynı kişiler yerel siyasete giriyor. İşi olmayan insanlar giriyor. Güçlü, nitelikli yerel meclis oluşturamazsanız belediye başkanlarını krallaştırırsınız. Vatandaşları sorumluluklarını kuşanmaya davet ediyorum. Sizi yönetenleri, sizin paranızı harcayanları seçerken en azından pazarda domates seçerken, mağazada kıyafet seçerken harcadığınız çaba katar çaba gösterin.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*