Beni yanlış anladınız!

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

"Trafikte 90 kilometrelik hız limiti artırılsın" şeklindeki teklifiyle gündem oluşturan AK Parti'li Zeyid Aslan, açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tokat'ın Sulusaray ilçesine bağlı Buğdaylı köyünde KÖYDES projesi kapsamında incelemerde bulunan AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Türkiye'de ilk defa sadece köylerde kullanılmak üzere 2 milyar YTL para ayrıldığını belirterek, "Bundan da Tokat'a düşen 25.5 milyon YTL'dir. 15 milyon YTL de özel idarenin bütçesiyle bu yıl Tokat'ta 40 milyon YTL'lik köylere yatırım yapılıyor. İşte bunun güzel bir örneğini burada yaşıyoruz" dedi.

Aslan, Türkiye'de bir günde, savaş olan bölgelerdeki ölenlerden çok daha fazla insanın trafik kazalarında kaybedildiğini ifade ederek, vatandaşları trafik kurallarına uymaya davet etti. Aslan, "Trafikte 90 kilometrelik hız limiti artırılsın" şeklindeki teklifinin yanlış anlaşıldığını belirterek, "Son zamanlarda ulusal basında hız sınırlarıyla ilgili beyanatlarımız çıktı. Zaman zaman yanlış anlaşıldığı için mutlaka trafik kurallarına uyalım. Hızlı araba kullanmayalım, özellikle de bu köy yollarımızda. Çünkü en fazla tarım bölgelerinde traktörler aniden yola çıkıyor. Bazen sabırsız şoförlerimizin yaptığı sollamayla birçok insanımızı kaybediyoruz" diye konuştu. Aslan, Türkiye'de hız limitinin yollara göre artırılmasıyla kazaların azalacağını iddia etmişti.

Yapılan konuşmaların ardından yolun açılışını Vali Gürbüz, beraberindekiler ve yöre halkıyla birlikte yaptı. Açılış sonrası köy halkı davetlilere ikramda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious