Benim adım Kezman!

Benim adım Kezman!.10511
  • Giriş : 24.12.2007 / 10:40:00

F.Bahçe'nin Sırp futbolcusu, Trabzon maçı sonrasında patladı, soyunma odasında Zico'ya bağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vatan gazetesinin haberine göre, soyunma odasında Zico’ya bağıran Kezman "Sahada 40 dakika ısındım, oyuna almadın. O zaman niye ısındırdın? İstenmiyorsam açıkça söyleyin, gideyim" dedi.

F.Bahçe, sezonun ilk yarısında hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de Süper Lig’de büyük başarılara imza attı. Zico, geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da derbileri kaybetmiyor. Formda Semih gol attıkça atıyor, Devler Ligi’nde ilk kez gruptan çıkan takımda büyük bir moral var. Ancak ilk yarının son haftasında alınan ve sarı-lacivertlileri zirveye ortak eden Trabzonspor galibiyetine Kezman gölge düşürdü. 90 dakika sonrasında soyunma odasında teknik direktör Zico ile konuşan Kezman, yine ağızların tadını kaçırdı.

"HENÜZ HAZIR DEĞİLSİN"

Maç bitimi dakikalarca bağıra çağıra konuşan Kezman, Zico’yla tercümanı aracılığıyla diyaloğa girerken şunları söyledi:
"Ben Kezman’ım Kezman! Neredeyse 40 dakika boyunca sahada ısındım, ama değişiklik yapmadın. Oyuna almayacaktın niye ısındırdın? Bana neden böyle davranıyorsun? Bunun mutlaka bir izahı olmadı. Bunu bana yapmamalıydın. Yıllardır futbolun içindeyim böyle bir durumla karşı karşıya kalmadım. İstenmiyorsam açıkça söyleyin, gideyim!”

Öfkeli konuşan Kezman’a Zico’nun karşılığı ise yumuşak oldu:
“Hiç öyle bir şey yok. Semih’e bu maçta ilk 11’de şans verdim ve sahada olanlar haklı bir seçim yaptığımı gösterdi. Sen henüz tam hazır değilsin. Oyunun gidişatı böyle gelişti. Art niyetli bir durum yok. Önümüze bakalım, başarılarımızla sevinelim. Ligin ikinci yarısından itibaren yine beraberiz.”

Ancak Kezman, Brezilyalı teknik adamın bu sözlerinden tatmin olmayıp konuşmayı sonlandırırken “Anlamıyorum, anlamıyorum” diyerek tepkisini ortaya koydu.

DEVRE ARASI AYRILABİLİR

Bu durumdan sonra kendisinin istenmeyen adam ilan edildiğini düşünen Sırp futbolcu yakın çevresine “Artık yoruldum, sıkıldım. Oynatılmıyorum. 40 dakika ısındım, oyuna girmedim. Benimle dalga geçiliyor sanki. Devre arasını değerlendirip, bir takımla anlaşırsam gidebilirim. Artık çok sıkıldım. Bütün olumsuzlukların üzerine bir de bunları yaşıyorum” dedi.

Ancak şimdiye dek başta Zico ve takımdaki Brezilyalı futbolcular kendileri hakkında kapalı kapılar ardında konuşmasına rağmen Kezman’a hep sahip çıktılar, destek oldular. Kezman her seferinde sorun çıkartıp takımın huzurunu kaçırmaya başlayınca başta kaptan Alex olmak üzere tüm Brezilyalılar da desteğini Kezman’dan çekti. Artık onlar da huzurlu bir ortamda olmak istediklerini vurgulayarak Kezman’a sahip çıkmıyor ve “Gitmek istiyorsa gitsin” diyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious