'Benim tek rakibim iktidardaki partidir'

  • Giriş : 19.11.2006 / 00:00:00

Ağar: "Ben ana muhalefet hariç hiçbir muhalefet partisiyle polemiğe girmem. Benim tek rakibim var, o da iktidardaki parti." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğru Yol Partisi(DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin 8'inci olağan genel kurulda kendisini eleştirmesiyle ilgili bir soruya, "Ben ana muhalefet hariç hiçbir muhalefet partisiyle polemiğe girmem. Benim tek rakibim var, o da iktidardaki parti." dedi.
DYP Zonguldak İl Başkanlığı'nın 8'inci Olağan Genel Kurulu'na katılmak üzere bugün Zonguldak'a gelen Ağar'ı yolda Zonguldak Şehit Aileleri karşıladı. Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden Ağar, şehit yakınlarıyla bir süre sohbet etti. Şehit ailelerine eskiden olduğu her zaman sahip çıkacaklarının altını çizen Ağar, "Bizim işimiz, şehitlerimizin geride kalanlarına adam gibi sahip çıkmayı becermektir" dedi.
Devlet yönetimlerinin en temel görevlerinin toprağı ve memleketi için hayatını feda eden insanların geride kalanlarını emanet gibi görmek olduğunu belirten DYP lideri, "Nihayetinde, şehit yakınları kaç aileyi kapsamaktadır? Bunu başaramayan devlet ve hükümet yönetimi olamaz. Bu bizim çok yakın bildiğimiz ve üzerinde durduğumuz meseledir. Zamanında bu konuda çok iyi hizmetler yapabilmeyi Allah bize nasip etti. İnşallah bundan sonra da elimize güç geçtiğinde bunu yapacağız. Şehit aileleri, milletin tümüne emanet edilen varlıklardır. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların tahsili ve işi, hepimize yüklenmiş bir görevdir. Emniyet Genel Müdürlüğü görevimde bu çocukların imtihansız okullara girmelerini sağladık. Bunu maalesef kaldırmışlar. Bizim işimiz, şehitlerimizin geride kalanlarına adam gibi sahip çıkmayı becermektir. Lafa geldiğinde herkes mangalda kül bırakmıyor, ama icraata geldiğinde hiçbir şey yok. Biz işi yerinde, cephesinde yaşadık. Türkiye'de bazı ocaklara ateş düşmüş, diğerlerine düşmesin. Ateş düşmüş ocakların da içi ferah olsun en azından. Bir de dert ve tasayla uğraşmasınlar, namerde muhtaç olacak bir hayatın içerisinde olmasınlar. Allah izin verirse sorunların üstesinden geleceğiz" diye konuştu.
Daha sonra kongrenin yapıldığı Karaelmas Can Polat Pamay Kapalı Spor Salonu'na giden Ağar'a salonu dolduran partililerce yoğun tezahüratta bulunuldu.
AĞAR: "BENİM TEK RAKİBİM VAR O DA İKTİDARDAKİ PARTİ"
Kongrenin ardından Alaborina Restaurant'ta balık yiyen Ağar, gazetecilerin sorlarını cevaplandırdı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin 8'inci olağan genel kurulda kendisini eleştirmesiyle ilgili bir soruya, "Ben ana muhalefet hariç hiçbir muhalefet partisiyle polemiğe girmem. Ana muhalefetten bile uzak duruyorum. Benim tek rakibim var, o da iktidardaki parti. Onun için diğer partilerin konuşmalarını sadece dinliyorum. Muhalefet partilerine laf yetiştirmek benim işim değil. Onları izliyorum, millet de izliyor" dedi.
Ağar, bir nikah törenine katılmak için karayoluyla İstanbul'a hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious