Benitez, Galatasaray için üzülüyor

  • Giriş : 04.12.2006 / 00:00:00

Liverpool Teknik Direktörü Rafael Benitez, Şampiyonlar Ligi'nde yarın akşam rakipleri olan Galatasaray'ın durumunun üzüntü verici olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ile oynanacak karşılaşma öncesinde Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Benitez, "Bizim için önemli bir maç. Gruptan çıktığımızı biliyoruz. Her maçı kazanmak istiyoruz" dedi.

"Kuralar çekildiği zaman İstanbul'a böyle bir şekilde gelmeyi düşünüyor muydunuz?" şeklindeki soruya Benitez, "Böyle geleceğimizi düşünmemiştim. Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Galatasaray'ın bu durumda olması gerçekten üzüntü verici bir durum" diye konuştu.

Kadrolarında sakatlıklardan dolayı 8- 9 futbolcuyu İstanbul'a getirmediklerini belirten tecrübeli çalıştıcı, "Kadromuzdan bayağı futbolcu İstanbul'a gelmedi, kimisi sakatlıklarından dolayı gelmedi. Bazılarını da ben getirmedim. Onların son durumlarını görmek istiyorum. Ancak gelen kadronun da oldukça iyi olduğunu düşünüyorum" dedi.

Geçtiğimiz yıl Şampiyonlar Ligi finalini kazanmanın kendilerini nasıl etkilediği şeklindeki bir soruya Benitez, "Çok kuvvetli duygular yaşadık. İyi bir nostajlı yaşayacağız. Final maçını daha sonraları birkaç kez izledim. Bunun anısını yarın akşam tekrar yaşayacağız" diye konuştu.

Bu yıl oluşturulan genç kadroya güvendiğini vurgulayan Benitez, "Geçtiğimiz yıl takımımız inanç içinde nasıl büyük bir başarıya imza attıysa bu yılki genç kadronun da aynı başarıya ulabileceğini düşünüyorum. Bu yıl oluşturduğumuz takımın geçen yıldan eksiği olduğunu düşünmüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

-DUDEK: "YARIN AKŞAM DOSTLUK MAÇI OYNANACAK"

Basın toplantısında yer alan Liverpool'un yedek kalecisi Jerzy Dudek de, yarın akşam Olimpiyat Stadı'nda adeta bir dostluk maçı oynanacağını söyledi.

Geçen yıl oynanan muhteşem finalin ardından tekrar bu stada geldiğinde heyacanlandığını ifade eden Dudek, "Yarın akşam burada tekrar oynayacak olmaktan dolayı oldukça mutluyum. Geçen yıl olduğu gibi bir oyun olacağını tahmin etmiyorum. Bambaşka bir düşünce içinde geldik. Yarın akşam burada bir tür dostluk maçı oynanacak" diye konuştu.

Öte yandan İngiliz ekibi, maçın oynanacağı statta ilk 15 dakikası basına açık bir çalışma gerçekleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious