Benzin hırsızı suçüstü yakalandı

Benzin hırsızı suçüstü yakalandı.12201
  • Giriş : 05.02.2009 / 09:38:00

Başkent'te araçların yakıt depolarını ''hortumlayan'' şahıs, son işinde yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Benzin hırsızının otomobilinde çok sayıda doldurulmaya hazır boş bidon çıktı. Polisin peşinde olduğu iki kişinin, gözüne kestirdikleri araçların yakıt depolarındaki benzin ve mazotu hortum bağlantısı yaparak bidonlara doldurduğu tespit edildi. Şahıslardan biri yakalanırken diğeri kaçmayı başardı.

Olay, Yenimahalle Demetevler 4. Cadde üzerinde meydana geldi. 06 AS 8602 plakalı kango araçtan inen 2 şahıs, park halinde bulunan 06 H 0287 plakalı kamyonetin yanına araçlarını durdurdu. Mazot deposunun kapağını açan şahıslar, araçlarında bulunan bidonlara kamyonetteki mazotu çekmeye başladı. Bu arada şahısları takibe alan sivil polis hemen diğer ekiplere bilgi verdi. Takviye ekiplerin gelmesiyle mazot çalmaya çalışan zanlılara müdahale edildi. Polisi gören zanlılar, çaldıkları mazot dolu bidonu ve geldikleri aracı terk ederek kaçmaya başladı.

Zanlılardan Gürkan K. (24) yakalanırken, 18 yaşlarındaki diğer zanlı ise polisten kaçmayı başardı.

Aşırı alkollü olduğu gözlenen ve bu yüzden ayakta durmakta zorlanan Gürkan K., ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Zanlıların mazot çalmak için geldikleri araçta çok sayıda bidon olması dikkat çekti.

Öte yandan Yenimahalle OSTİM'deki bir işyerinden kablo çalan Gökhan K. ve Bekir B., Anadolu Bulvarı üzerindeki boş bir arazide saklandıkları yerde polis tarafından yakalandı. İfadeleri alınmak üzere karakola götürülen zanlıların değişik hırsızlık suçlarından sabıkasının olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*