Benzin yerine yeni, ucuz yakıt

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova beldesinde oturan Semih Eşgil, evinde yaptığı çalışmalar sonucu benzin yerine geçebilecek bir yakıt ürettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya'da yıllarca ar-ge departmanlarında makine mühendisi olarak çalışan ve uzun süreden beri Altınova'da yaşayan Semih Eşgil, icat ettiğini söylediği yakıtı geliştirerek kullanıma sunmak istiyor.

Bütün benzinli motorlarda kullanılacağını öne sürdüğü yakıtın benzine göre yüzde 50 daha ucuz olduğunu belirten Eşgil, "Uzun çalışmalarım sonucunda, benzinli motorlarda kullanmak üzere yepyeni bir yakıt türü geliştirdim. İlk ateşlemeyi benzinle sağladıktan sonra diğer yakıtı açıp saatlerce daha performanslı şekilde yol katediyorum. Sadece şunu açıklayabilirim; benzinden ve mazottan daha ucuz. Asla solent, tiner ve benzeri maddeler yok. Benzinden ve LPG'den daha tehlikesiz. Bunu bir sponsor bulduktan sonra daha da geliştireceğim. Çalışmalarım devam ediyor. Şu anda benzinli jeneratörde ve bir arabada aynı performansı sağlıyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious