Benzin zammına gözlemeli çözüm

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

Ard arda gelen benzin zamlarına karşı müşterilerini kaybetmek istemeyen ve potansiyelini attırmak isteyen bir benzin istasyonu gelen vatandaşlara gözlemem ile birlikte yayık ayranı ikram ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ne kadarlık benzin alırsa alın, müşterilerini gözleme yedirmeden göndermeyen işletme, bu sayede yeni yeni müşteriler kazanmaya başladı. Hafta içi hergün 150 gözleme yapan işletme hafta sonu ise 300'e üzerinde gözleme ikram ediyor. Benzine sık sık zaman geldiğini arabaya binemez duruma geldiklerini söyleyen Mustafa Erin, gün hesap günü olduğunu, benzini promosyon yapan işletmelerden aldığını, Kırıkkale'deki Ramay adlı petrol istasyonun hem cüzdanına hem de midesine hitap ettiğini söyledi. Şehirde yaşadıkları işçin evde börek ve gözleme tipi hamur işlerinin yapılmadığını açıklayan müşteri Seyit Çiğdem, "Benzini aldıktan sonra Türkmen çadırına gidiyorum. Orada Osmanlı dönemindeymiş hissine kapılıyorum. Bir taraftan yayıkta yapılan ayranımı yerken, diğer taraftan özlemelerimi mideme indiriyorum."şeklinde konuştu. Öğle yemeğini genellikle Türkmen çadırında geçirdiğini söyleyen Ali Bakış, "Böylelikle öğle yemeğini ücretsiz yiyerek, bütçeme katkı sağlıyorum. Hem ben karlı çıkıyorum, hemde işletme çıkıyor."dedi. Çalıştığı için hamur tipi yemekleri evinde yapamadığını açıklayan Ayşe Çalışkan da, benzin alırken, yanında istediği kadar gözleme aldığını, hamur işlerini seven eşinin bu duruma çok sevindiğini, bütün hanımlara bu ve buna benzer fırsatları değerlendirmesini söyledi.

Benzine yapılan zamların ardından müşteri potansiyellerinin biraz düştüğünü açıklayan işletme müdürü Hakkı Yılmaz, bunun üzerine arayışa girdiklerini, önce müşterilere soğuk ve sıcak içecekler sunduklarını, bunun yeterince rağbet görmediğini, ardından Türkmen kıl çadırı kurarak istasyondan alışveriş yapan her müşteriye yayık ayranı ve gözleme ikram ettiklerini böylelikle vatandaşların kendilerini tercih etmeye başladıklarını dile getirdi. Kıl çadırında gözleme yapan Nevruz Sevim, "Herkesin beğenisine göre peynirli, sade, patatesli ve kıymalı gözleme yapıyorum. İnsanlar istedikleri kadar yiyebiliyor. Hafta sonu daha çok yoruluyorum."dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious