Benzinlikte gaspçı dehşeti

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Karşıyaka'da kimliği belirsiz üç kişi, yakıt almak için geldikleri akaryakıt istasyonundaki pompacı Turgay Kürekci'yi tabanca ve bıçakla tehdit edip etkisiz hale getirdikten sonra para ve cep telefonunu aldı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olay, bugün saat 02.30 sıralarında Anadolu Caddesi, Soğukkuyu Kavşağı yakınlarındaki benzin istasyonunda meydana geldi. Kimliği belirsiz üç kişi, otomobillerine yakıt alma bahanesiyle istasyona geldi. Bu sırada arkadaşı uyuduğu için tek başına zanlıların yanına giden 31 yaşındaki pompacı Turgay Kürekci, zanlılara 20 YTL'lik benzin verdi.

Para almak için beklediği sırada zanlılardan ikisi, yanlarında bulunan tabanca ve bıçağı çıkartarak Kürekci'yi tehdit edip etkisiz hale getirdi. Zanlılardan birisi otomobilin yanında kalıp gözlülük yaparken, diğer iki zanlı Turgay Kürekci'yi istasyonun tuvaletine götürdü. Pompacının cebindeki 270 YTL para ve telefonuyla üzerindeki montu alan gaspçılar, arkalarından yardım istememesi için tuvalete kilitledi. Geldikleri otomobile binen 3 gaspçı, kaçarak kayıplara karıştı.

YARDIM ÇIĞLIKLARI KURTARDI

Gaspçıların gitmesinden sonra tuvaletin kapısına vurarak ve bağırarak yardım isteyen iki çocuk babası Turgay Kürekci, olay sırasında uyuduğu için yaşananlardan habersiz olan çalışma arkadaşı İlhan Akpınar'ın kapıyı açmasıyla kurtuldu. Yaşadığı şokun etkisinden uzun süre kurtulamayan Kürekci, olayı çalışma arkadaşına anlattıktan sonra polis ekiplerinden yardım istedi.

İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, çevrede yaptıkları aramalara rağmen gaspçıların izini bulamadı. Güvenlik kameralarının da bozuk olduğu benzin istasyonunda gaspçıların kullandığı bölgelerde parmak izi araştırması yapan polis ekipleri bir ipucu bulamazken, kullandıkları otomobilin ise çalıntı olduğu belirlendi.

Gasp Büro Amirliği'ne götürülen Turgay Kürekci ifadesinde, “Para vermelerini beklerken tabanca bıçak çıkardılar. Büyük korku yaşadım. Benden ne istedilerse yerine getirdim” dedi. Olayı haber alır almaz istasyona gelen 42 yaşındaki işyeri sahibi Aydın Çağlayan ise, “Çalışma arkadaşımızın hayatta olması, ve zarar görmemesi tek tesillimiz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious