Beraat kararına rağmen Gülen'e infaz

Beraat kararına rağmen Gülen'e infaz.9905
  • Giriş : 23.04.2009 / 17:58:00

Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, bugüne kadar hakkında açılan bütün davalardan beraat eden müvekkiline yargısız infaz yapıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Son günlerde medyada yer alan bazı haberlere dikkat çeken Erdemli, Gülen'in devlet kademelerinde örgütlendiği ve Ergenekon soruşturmasını yönettiği şeklindeki iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu vurguladı.

Dün yazılı bir açıklama yayınlayan Erdemli, bazı kesimlerin kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalıştığını belirtti. Gazete ve televizyonlarda yer alan iftira niteliğindeki talihsiz beyanlara dikkat çeken Erdemli, "Müvekkilimi töhmet altında bırakmak amacıyla 'Gülen'in okullarına karşı kurulan, çağdaş eğitim veren okul, dernek ve vakıf liderlerine baskınlar düzenlendiği' yönünde hayali senaryolar uydurulmuştur." dedi. Daha önce de medya yoluyla Gülen aleyhinde kampanyalar yürütüldüğünü hatırlatan Orhan Erdemli, bu yayınlara dayanılarak hakkında dava açıldığını anlattı. Uzun yıllar süren yargılama sürecinde, mahkemece yurtiçinde ve yurtdışında tahkikat yapıldığını ve hiçbir suç unsuruna rastlanmadığını vurgulayan Erdemli, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Malum çevrelerin yargıyı etkileme, devlet kurumlarını yanıltma çabalarına rağmen bağımsız yargı, tesir altında kalmadan oybirliğiyle beraat kararı vermiştir. Söz konusu beraat kararı Yüksek Yargıtay tarafından da oybirliği ile onanmıştır. Yargıtay Ceza Genel Kurulu, karara yapılan itirazı reddetmiş, böylece müvekkilim hakkındaki beraat kararı kesinleşmiştir."

Yargı kararına rağmen toplumu kamplara bölme ve karşıt cepheler oluşturma adına bu tür yayınlar yapıldığını ifade eden Erdemli, Ergenekon Soruşturması kapsamında her gün yeni bir cephaneliğin ele geçtiğine dikkat çekti. Ardından şu soruları yöneltti: "Bu silahlar kime karşı, hangi amaçlarla kullanılmak üzere tarlalara, bahçelere saklanmıştır? Niçin bazı çevreler, bağımsız yargı organlarının soruşturmalarından rahatsız olmaktadırlar? Neden, Gülen aleyhinde dava açılması için uğraşanlar, şimdi aynı yargı organlarına karşı güvensizlik göstermektedirler?"

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*