Berber, CHP'li Meclis üyesini vurdu

Berber, CHP'li Meclis üyesini vurdu.8144
  • Giriş : 26.07.2008 / 12:57:00

Toroslar Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Cumali Ağırman bir berber çırağı tarafından silahla vurularak öldürüldü. Ağırman’ı vuran kişinin de olaydan kısa bir süre sonra cesedi bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toroslar Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Cumali Ağırman bir berber çırağı tarafından silahla vurularak öldürüldü. Ağırman’ı vuran kişinin de olaydan kısa bir süre sonra cesedi bulundu. Berber çırağının intihar ettiği iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, olay Osmaniye Mahallesi’nde mahalle muhtarlığının önünde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Toroslar Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cumali Ağırman (42), Osmaniye Mahalle Muhtarlığı önünde henüz bilinmeyen bir nedenle yandaki berber dükkanının çırağıyla tartıştı. Tartışma sırasında adının S.D. (Sinan Demirtaş-26) olduğu öğrenilen berber çırağı, tabancayla Meclis Üyesi Ağırman’ı sırtından vurdu. Zanlı olay yerinden kaçarken, çevredekiler tarafından olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılmak istenen Ağırman, yolda hayatını kaybetti. Cesedi Mersin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ağırman’ın sırtından giren kurşunun kalbine isabet ettiği belirtildi.

Bu arada, Vatandaşların bir kişinin kendini vurduğuna ilişkin ihbarını alan polis, Osmaniye Mahallesi’ndeki olay yerine gittiğinde Ağırman’ı vuran zanlının cesediyle karşılaştı. İddiaya göre, Ağırman’ı vurduktan sonra kaçan zanlı S.D.’nin Osmaniye Mahalle Muhtarlığı’nın iki sokak ilerisinde bir apartmanın arka bahçesinde kalbine bir el ateş ederek intihar etti. Çevre sakinlerinin, bir el silah sesi duyduklarını ve bir kişinin bahçede yerde yattığını gördüklerini anlattıkları öğrenildi. S.D.’nin daha önce Belediye Meclis Üyesi Ağırman’ın kardeşinin yanında 5 yıl berber çırağı olarak çalıştığı öğrenildi.

Öte yandan, Ağırman’ın ölüm haberini alan ve Mersin Devlet Hastanesi’ne akın eden yakınları fenalık geçirdi. Hastane önünde feryat edenlerden bazıları baygınlık geçirdi. Olay üzerine hastaneye gelen CHP Mersin İl Başkanı Mehmet Faruk Akar, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Olayın nedenini bilmiyoruz. Biz de sizin gibiyiz, birlikte öğreneceğiz. Bu şahıs, daha önce Cumali’nin kardeşinin yanında 5-6 yıl çalışmış. Çok üzgünüz” dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*