Berdel düğününe soruşturma

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

ŞANLIURFA’da hafta sonu Özgün ile Gök aileleri arasında yapılan berdel düğününde havaya ateş edilmesiyle ilgili İl Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Muacel Aşiretinden çiftçi Mehmet Özgün (30), Verimli Köyü’nde yaşayan Binizet Aşiretinden Şehrazat Gök’ü (20) eş olarak seçmiş, aile başlık parası yerine Şehrazat Gök’ün ağabeyi Ahmet Gök’e (25), kızları Halime Özgün’ü (19) gelin olarak vermişti. Berdel usulü yapılan düğünde, uzun namlulu Kaleşnikof da olmak üzere çeşitli çapta tabanca ve tüfeklerle ateş edilmişti.

Berdel düğününde silahlarla ateş edilmesiyle ilgili haberlerin gazete ve televizyonlarda yayınlanmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince soruşturma başlatıldı. Şanlıurfa Valiliği’nden bu konuda yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“13 Mart 2007 günü, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Merkez Kızıl Köyünde yapılan düğünde yüzlerce mermi atıldığı yönünde yaygın basın kuruluşlarında haberler yayınlanmıştır. Yapılan araştırmada; 11 Mart 2007 günü iki aile arasında berdel usulü düğün yapıldığı, düğünde çeşitli çapta silahlarla mermi atıldığı tespit edilmiştir. Olayla ilgili görüntü ve kamera kayıtlarının incelenerek mahallin Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak üzere çalışmalara başlanılmıştır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious