Berdel kavgası kanlı bitti

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te, berdel usulü evlilik yapan akraba iki aile arasında kızların eşlerinden ayrılması nedeniyle kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Olay Umut Mahallesi 87 nolu sokak 71 sayılı evde yaşandı. Amca çocukları olan Hasan Özger ve Haydar Özger kızlarını berdel usulüyle birbirlerinin oğullarıyla evlendirme kararı aldı. Bunun üzerine Hasan Özger'in kızı Yüksel, Haydar Özger'in oğlu İbrahim ile, Haydar Özger'in kızı Nursel ise Hasan Özger'in oğlu Ahmet ile evlendi.

Ancak evlilikten bir yıl sonra İbrahim Özger anlaşamadığı eşi Yüksel'den ayrıldı. Yüksel Özger'in baba evine dönmesinin ardından bu kez Hasan Özger'in oğlu Ahmet eşi Nursel'i töre gereği babasının evine gönderdi.

Yaşanan olayların ardından Haydar Özger oğulları Samet, Necmi ve Sami ile birlikte dünürü Hasan Özger'in evine gitti. Berdelin devam etmesini öneren Haydar Özger ile Hasan Özger arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Silahların ateşlendiği kavgada Hasan Özger ile oğulları Ahmet, Ethem ve Samet yaralandı. Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Ethem Özger (16) yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralıların tedavisi ise sürüyor.

Olay sonrası polis hastane etrafında geniş güvenlik önlemi alırken yaşananları öğrenerek hastaneye gelen Özger ailesinin yakınları sinir krizleri geçirdi. Olayla ilgili olarak Haydar, Necmi ve Sami Özger polis tarafından gözaltına alındı. Yeni bir tartışmanın yaşanmaması için hastanede ve Özger ailesinin evlerinde geniş güvenlik önlemi alan polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious