Berit Dağı'nda bekleme sürüyor!

Berit Dağı'nda bekleme sürüyor!.10671
  • Giriş : 25.03.2009 / 20:23:00
  • Güncelleme : 25.03.2009 / 20:31:17

Berit Dağı'na 4 ambulans ile birlikte 6 beyin cerahhı bölgede sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarındaki Berit Dağları'na düşen helikopterin enkazını arama çalışmaları sürüyor.

Göksun Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Seçkin Akküçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastaneye getirilmesi planlanan 6 yaralı için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını, Kahramanmaraş'tan 6 doktorun Göksun Devlet Hastanesine geldiğini söyledi.

Dr. Akküçük, olay bölgesine 4 ambulansla birlikte 6 doktorun da gönderildiğini kaydederek, şu bilgileri verdi:

''Olay bölgesine 2'si beyin cerrahı olmak üzere 6 doktor yönlendirdik. Ekiplerin henüz enkaz bölgesine ulaşmadığı bilgisini alıyoruz. Paletli bir ambulans da yola çıktı. Hastanemizdeki 35 sağlık personeliyle alarm halinde, yaralıların gelmesini bekliyoruz. Ameliyathanemiz, genel cerrahi uzmanları, beyin cerrahları ve anestezi uzmanlarımız müdahale için bekliyor. Biz her türlü hazırlığı yaptık. Önemli olan helikoptere ulaşılması.''

Öte yandan, gelişmeleri izlemek isteyen 500 civarında vatandaş, Göksun Devlet Hastanesi önünde toplandı. Hastane önünde demir parmaklıklarla güvenlik önlemi alan polis ekipleri, dışarıdan girişlere izin vermiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*