Berkeley’den Doğuş Otomotiv’e Çıkarma

Berkeley’den Doğuş Otomotiv’e Çıkarma.17145
  • Giriş : 10.07.2009 / 21:50:00

Amerika’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden Berkeley Üniversite’de lisansüstü eğitim yapmakta olan 20 öğrenci Doğuş Otomotiv’i ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye ve Yunanistan'daki kültürel, tarihi ve iş dünyası çevrelerini tanımak amacı ile büyük şirketlerde görüşmeler gerçekleştiren Berkeley Üniversitesi MBA öğrencileri, projeleri kapsamında Doğuş Otomotiv'in Şekerpınar'daki merkez binasını ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, Doğuş Otomotiv CEO'su Dr. Berk Çağdaş bir sunum yaparak Doğuş Grubu, Doğuş Otomotiv ve otomotiv sektörü hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Prof. Sebastian Teunissen eşliğinde Türkiye'nin önde gelen şirketlerinde ziyaretler gerçekleştiren 20 kişiye yakın öğrenci grubu firmaların üst düzey yetkilileri ile görüşerek ülke ve sektördeki fırsat ve tehditler hakkında bilgiler topluyor. Prof. Teunissen ziyaret ile ilgili “Türkiye ve Yunanistan'ın önde gelen 20 şirketini ziyaret edeceğiz, bu şekilde katılımcılara uluslararası iş fırsatları ve tehditleri ile ilgili genel bilgiler sağlamayı hedefliyoruz. Bir çok iş kolunda şirketler belirledik. Şirketlerin üst düzey yöneticileri ile görüşüp onlardan sektörleri ile ilgili bilgiler topluyoruz.” dedi.

Doğuş Otomotiv olarak Türkiye'yi uluslararası arenada temsil etmekten ve eğitimle ilgili toplantılara katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Doğuş Otomotiv CFO'su Dr. Berk Çağdaş; “Katılan öğrenci profili bizim için çok önemliydi. Amerika'nın önde gelen üniversitelerinden Berkeley'de öğrenim gören, bunun yanı sıra ortalama 8 yıllık iş tecrübesine sahip seçkin bir gruptu. İnteraktif bir ortamda gerçekleşen toplantı daha çok soru ve cevaplarla ilerledi. Doğuş Otomotiv, otomotiv sektörü ve Türkiye ile ilgili finansal bilgiler ile önemli noktaları kendilerine aktardım” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*