Berkin Elvan cenaze töreni - Berkin Elvan son dakika eylemleri - Berkin Elvan son durumu

Berkin Elvan cenaze töreni - Berkin Elvan son dakika eylemleri - Berkin Elvan son durumu.20379
12.03.2014 / 13:40:20

Berkin Elvan, binlerce kişinin katılımıyla ebediyete uğurlanıyor. Cenaze törenine yurdun dört bir yanından katılım oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Gezi olaylarında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın cenazesine katılmak üzere binlerce kişi Okmeydanı'ndaki cemevine akın ediyor. Berkin Elvan 269 süren hayat mücadelesine dün sabah saatlerinde yenik düşmüştü.

CANLI GÖRÜNTÜLER İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Cenazesi Okmeydanı'ndaki cemevine getirilen Berkin Elvan için dün yurt çapında eylemler meydana gelmişti. Bugün de cenaze töreninin düzenleneceği Okmeydanı'ndaki cemevine çok sayıda kişi gelmeye başladı. Cem evinin önü tamamen dolarken, çok sayıda vatandaşın yollara düştüğü görüldü. Cenazeye CHP'li milletvekilleri ile CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün de geldiği görüldü. Bu arada cenaze sebebiyle Okmeydanı ve çevresindeki esnafın kepenk kapattığı ve Okmeydanı'nın bazı ara sokaklarında barikatlar kurulduğu gözlendi.

İş dünyasından 'Berkin' mesajı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, bu sabah hayatını kaybeden Berkin Elvan ile ilgili Twitter üzerinden bir mesaj paylaştı. Mesajında küçük yaşta ölen abisini hatırlatan Ülker, "Rahmetli abim Ali'yi sokakta bir kaza sonrası kaybettiğimizde beş yaşındaydım. Genç yaşta ölüm daha bir üzücü! Başımız sağolsun" dedi.

Ardından TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz da  “Gezi Parkı olayları sırasında gaz fişeği kapsülü nedeniyle yaralanan Berkin Elvan’ın aylardır sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetmesinden derin bir üzüntü duyuyoruz. Gezi Parkı olayları sırasında oluşturulan hoşgörüsüz atmosferin bedelini ülke olarak, gencecik insanlarımızın kaybı ve çok sayıda kişinin sakat kalmasıyla ödedik." ifadeleri bulunan yazılı bir açıklama yaptı.

HİÇBİRŞEY GENÇLERİMİZİN HAYATINDAN ÖNEMLİ DEĞİL

Yılmaz'ın yazılı açıklamalarında şu sözler yer aldı, "Hiçbir şey 15 yaşındaki bir çocuğun ve Gezi olayları sırasında kaybettiğimiz diğer gençlerimizin hayatından daha önemli değildir. Gençler bu ülkenin geleceğidir. Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere, hepimizin görevi, gençlerimizin, hukuk güvenliği altında, temel hak ve özgürlüklerini huzurla, umutla ve güvenle yaşayabilecekleri bir ortamı sağlamaktır. Berkin Elvan’ın vicdanımızı sızlatan son kayıp olmasını umut ederiz. Başta Berkin Elvan’ın ailesi olmak üzere, tüm yakınlarına ve tüm vatandaşlarımıza başsağlığı ve sabır dilerim.”

ÖLÜM HABERİ

Gezi Parkı olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeğiyle ağır yaralanan Berkin Elvan'ın ailesi, bu sabah saatlerinde oğullarını kaybettiklerini açıkladı. Berkin Elvan'ın ailesi, Twitter hesabından,Gezi Parkı olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeğiyle yaralanan ve 269 gündür SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'de yoğun bakımda tedavi gören Berkin Elvan'ın hayatını kaybettiğini duyurdu. Elvan ailesi Twitter'dan şu mesajı yayınladı: 'Halkımıza : Saat 07.00 Berkin Elvan'ı evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun'

Gül'den Berkin Elvan ve tahliye açıklaması

CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN BERKİN ELVAN DEĞERLENDİRMESİ

Cumhurbaşkanı Gül, Berkin Elvan'ın hayatını kaybetmesi üzerine çıkan gerginliğin hatırlatılması üzerine ''Bugün sabah görünce televizyonlardan haberi üzüldüm gerçekten. Olay meydana geldiğinde 14 yaşında bir çocuğumuzdu. Bugün hayatını kaybettiğini öğrendim. Bütün ailesine başsağlığı diliyorum. Acılarını paylaşıyorum. Bugün yeni bir olay yaşanmaması için herkesin dikkatli olması gerektiğini, yeni acıların yaşanmasına fırsat verilmemesinin altını bir kez daha çizmek isterim.'' şeklinde konuştu. Gül, dün, gösterilmesi gereken hassasiyeti İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile paylaştığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*