Berkin Elvan öldü mü? Berkin Elvan hakkında son bilgi

Berkin Elvan öldü mü? Berkin Elvan hakkında son bilgi.26496
16.06.2013 / 15:32:44

Berkin Elvan isimli vatandaşın eylemler sırasında yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Taksim Gezi Parkı olayları kapsamında başına biber gazı kapsülü yiyen Berkin Elvan kimdir? Twitter'da TT olan Berkin'in yoğun bakımda olduğu açıkladı. Henüz 16 yaşında olan genç çocuk şu sıralarda yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Polisin yakın mesafeden attığı gaz kapsülüyle başından yaralanan 16 yaşındaki Berkin Elvan, yoğun bakımda. Polisin sert müdahalesi sonucu yaralanan çocuk için tepki büyük! Gezi Parkı ve Taksim Meydanı'na polisin dün akşamki müdahalesinden sonra başlayan eylemlerde 16 yaşında bir gencin başından ağır yaralandığı belirtildi.

Berkin Elvan isimli gencin polisin yakın mesafeden attığı gaz kapsülüyle başından yaralandığı ve kafatasında kırıklar olduğu iddia edildi.

Okmeydanı SSK hastanesinde ameliyat edilen Elvan, yoğun bakımda tutuluyor.

14 yaşındaki Berkin Elvan, polisin attığı gaz bombası fişeğiyle başından vuruldu. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Berkin’in durumu ağır.

Avukatı Evrim Deniz Karatana, şu bilgileri verdi: “8. sınıf karnesini perşembe günü alan Berkin, Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde, protestocu gruplara müdahale eden polisin attığı gaz bambasıyla başından yaralandı. Kafatasında çatlak var. Beyin kanaması teşhisi kondu. Şuuru yerinde değildi. Hemen ameliyata alındı. Şu anda uyutuluyor. Doktorlar hayati riskin yüksek olduğunu söylediler.” 

Polisin yakın mesafeden attığı gaz kapsülüyle başından yaralanan 14 yaşındaki Berkin Elvan, yoğun bakımda.Gezi Parkı ve Taksim Meydanı'na polisin dün akşamki müdahalesinden sonra başlayan eylemlerde 14 yaşında bir genç başından ağır yaralandı.

Berkin Elvan isimli gencin polisin yakın mesafeden attığı gaz kapsülüyle başından yaralandığı ve kafatasında kırıklar olduğu belirtildi. Okmeydanı SSK Hastanesi'nde ameliyat edilen Elvan, yoğun bakımda tutuluyor.

Berkin Elvan’ın avukatı Evrim Deniz Karatana,  Elvan’ın sağlık durumu hakkında şu bilgileri verdi:

''Berkin Elvan 14 yaşında. Okmeydanı’ndaki eylemler sırasında başına gaz bombası gelerek yaralandı. Kafatasında kırık ve çatlaklar var. Beyin kanaması geçirdi. Şu anda ameliyattan çıktı ama hayati tehlikesi sürüyor. Şu anda uyutuluyor. Doktorlar yaşı küçük olduğu için ölüm riskinin hâlâ var olduğunu söylüyorlar.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*